Трудові відносини в умовах воєнного стану: ГОЛОВНЕ
Для окремих категорій працівників, у тому числі вчителів, передбачена скорочена тривалість робочого часу.
Таку інформацію зазначили у Профспілці працівників освіти і науки щодо умов праці під час воєнного стану з посиланням на 51 статтю КЗпП.
У юридичному відділі Профспілці зауважують, що збільшення на період воєнного стану нормальної тривалості робочого часу до 60 годин на тиждень (скороченої — до 50 годин) є правом, а не обов’язком роботодавця.
Безпосередньо п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування разом із військовими адміністраціями.
Зокрема, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.
Як правильно здійснювати оплату працівників закладів освіти під час призупинення навчання.
«Застосування визначеного законом № 2136 положення про скорочену норму робочого часу для педагогічних працівників має вирішуватися уповноваженими органами виходячи з положень законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту» щодо робочого часу та педагогічного навантаження, а також з урахуванням конкретної ситуації, яка складається в регіоні», — акцентують у Профспілці працівників освіти.
Важливо зауважити, що законом від 15.03.2022 № 2126-ІX передбачено надання на час війни працівникам закладів освіти державних гарантій, які включають організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників, збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендії та інших виплат, передбачених законодавством.