Згідно з висновками профспілки, зарплата освітян збільшується

У профспілці наголошують, що впродовж 5-ти років оклади освітян підвищувалися 9 разів

Електронний документообіг: ПЕРЕВАГИ

У період 5-ти останніх років зарплати педагогічних та науково-педагогічних працівників підвищувалися 9 разів. Залежно від категорії працівників їх розміри збільшилися у 2 — 2,8 рази.

Цю інформацію повідомив голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов під час проведення з’їзду профспілки, на якому було підбито результати роботи організації у період 2015–2020 років.

Голова Профспілки зазначив, що соціально-економічні інтереси та трудові права освітян у зазначений період представлялися та відстоювалися на всіх щаблях владних структур, використовуючи усі законні форми і методи: від сотень звернень, заяв, зауважень та доповнень до законодавчих документів, спільних робочих заходів — до активних дій.

Упродовж звітного періоду було організовано або взято солідарну участь у більш як 20 акціях протесту та профспілкових пікетах. Зокрема Георгій Труханов заявив, що протягом 5 років посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників підвищувалися 9 разів.

«Залежно від категорії працівників їх розміри збільшилися у 2 — 2,8 рази. Збільшено до 30% розмір надбавки за престижність педагогічної праці. Постійні нагадування спілчанами органам влади про необхідність виконання прийнятих норм впливали на прийняття відповідних рішень. Також було підкреслено, що у звітній період не допущено закриття впродовж трьох років понад 3 400 шкіл та звільнення приблизно 20 тисяч педагогів», — прокоментували в установі.

Також у ЦК Профспілки наголошують, що упродовж 2015-2020 років вживалися заходи для фінансового забезпечення закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти. Велася робота щодо захисту інтересів та підвищення рівня правової культури молоді, яка навчається. Проводилися щорічні навчання та школи молодого лідера.

«За цей час Правовою службою Профспілки надавалася безоплатна правова допомога, здійснювалося представництво та захист членів профспілки з питань трудового законодавства. За звітний період проведено понад 15 тисяч перевірок додержання законодавства про працю. Активно проводилася робота спортивного, культурно-освітнього спрямування, оздоровлення членів Профспілки та їхніх дітей», — повідомили у профспілці.

Георгій Труханов акцентував, що продовжується співпраця з Інтернаціоналом освіти та його регіональною організацією — Європейським комітетом профспілок освіти. Підтримується інформаційна співпраця та комунікація з представниками прес-служб законодавчої та виконавчої влади, інституцій громадянського суспільства, міжнародних партнерів.

«Ми розуміємо ситуацію у державі, але вважаємо, що не може бути економії на освіті — на дітях, на вихователях, вчителях, викладачах. Фінансування освіти — це інвестиції держави в своє майбутнє, розвиток та інновації, які не можуть бути за рахунок людей педагогічної праці. Профспілка й надалі займатиме конструктивну позицію в суспільному житті, продовжить цілеспрямовану роботу щодо відстоювання прав та гарантій освітян, дотримуючись принципів єдності, солідарності, справедливості і законності», — наголосив голова Профспілки.

Відповідно до результатів роботи, з’їзд Профспілки працівників освіти затвердив пріоритетні завдання для профспілки та її членських організацій та визначив основні напрями діяльності профспілки на наступні 2020-2025 роки. Після утвердження основних документів відбулися вибори голови профспілки та його заступників.

«Головою Профспілки працівників освіти і науки шляхом голосування було обрано Георгія Труханова, заступниками голови — Любов Гарбаренко та Сергія Романюка», — зазначено у повідомленні.

Згідно з висновками профспілки, зарплата освітян збільшується

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова автономія закладу освіти: перший крок

Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
16772

Підвезення до закладу освіти: що варто знати, щоб організувати

Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
55259

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді