У МОН розповіли про переваги електронного документообігу в школах

Очікується, що електронний документообіг заощадить час на ведення діловодства у школі

Електронний документообіг у школахЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Перехід шкіл на електронне діловодство є вагомим кроком на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти.

Таку заяву зробили в Міністерстві освіти та науки щодо введення в дію Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти.

В освітньому відомстві акцентують, що відтепер у шкіл з‘явилася можливість вести в електронній формі документи, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу освіти, зокрема обов’язкових

Йдеться про можливість ведення у електронній формі класних журналів, журналів обліку пропущених і замінених уроків, журналів факультативних та гурткових занять, журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Окрім того, в електронній формі можна супроводжувати особові справи здобувачів освіти, особові справи педагогічних працівників, накази керівника з кадрових питань, річні плани роботи школи, розклади навчальних занять, свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо.

Проте, в електронній формі не можуть вестися документи, що потребують зберігання понад 70 років.

У Міносвіти зауважили, що наступним кроком до шляху до автоматизації освітнього процесу стане налагодження взаємодії між електронними освітніми інформаційними системами та програмно-апаратним комплексом «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».

Передбачається, що електронний документообіг суттєво зменшить навантаження та заощадить час на ведення діловодства у школі.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді