Виплата зарплати вчителям на тимчасово окупованій території

МОН надало роз'яснення щодо несвоєчасної або не в повному обсязі виплати заробітної плати педагогам на ТОТ

finance_osvitu_2021_Pedrada.png

Як провести тарифікацію педагогів

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України видатки на загальну середню освіту належать до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. 

Так, організація та здійснення виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам належить до компетенції засновників закладів загальної середньої освіти.

Як зазначає МОН, з питань термінів виплати та конкретних розмірів заробітних плат педпрацівникам необхідно звертатися до керівництва відповідної територіальної громади або, у разі незгоди із рішенням засновника, до департаменту освіти та науки відповідної обласної військової (державної) адміністрації.

Крім того, у Міністерстві зазначають, що відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» заробітну плату виплачують працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен уживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

⇒ Державний бюджет на 2023 рік: скільки закладено на освіту

 

Джерело: сайт Міністерства освіти і науки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата 2023: як нараховуватимуть

У Профспілці пояснили як змінився порядок обчислення та нарахування таких виплат, як середня зарплата, лікарняні та декретні
196246

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді