Українські школярі поступово повертаються до змішаного й очного навчання

Усе більше учнів повертається до очної та змішаної форм навчання, — Сергій Шкарлет

Повернення дітей до очного навчання

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Розпочався четвертий тиждень навчання у ЗЗСО в умовах воєнного стану. Й усе більше учнів повертається до очної та змішаної форм навчання.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

«За останні два тижні в середньому в Україні кількість учнів, які повернулися до традиційного формату здобуття освіти, збільшилася на понад 20,5 тис., у змішаному — на майже 120 тис.», — повідомив керівник МОН.

Відповідно до даних статистики, у період з 12 до 26 вересня до очного навчання ще долучилися майже 50 тис. учнів у Львівській області, майже 42 тис. у місті Києві та 6,8 тис. учнів в Івано-Франківській області. На понад 62 тис. учнів збільшилася кількість здобувачів освіти, які перейшли на змішане навчання, в Одеській області, у Львівській області таких учнів стало більше на 50,2 тис., а в Житомирській — на майже 29 тис.

Варто зазначити, що спостерігається постійний рух від однієї форми навчання до іншої.

Таким чином, станом на 26 вересня 2022 року: 3115 шкіл працюють у звичному режимі, 5339 — дистанційно та 4444 — змішано.

Зокрема, в очному або змішаному форматах навчаються понад 2 млн 60 тис. учнів, дистанційно — майже 1 млн 960 тис. учнів.

Найбільше охоплення дітей, які навчаються у традиційному форматі, у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях та місті Києві, у змішаному — Київській, Львівській та Одеській областях.

Окрім того, збільшення кількості здобувачів освіти, які повертаються до повноформатного навчання, зумовлено продовженням процесу облаштування у закладах загальної середньої освіти захисних споруд.

«За останніми даними, 68,4% шкіл мають облаштовані укриття для перебування в них учнів, учителів та працівників закладів. Нині перевірки тривають. Надзвичайно важливо створити безпекові умови в закладах освіти, аби батьки не мали сумнівів щодо вибору формату навчання дітей», — зауважив очільник освітнього відомства.

Також Сергій Шкарлет відзначив, що МОН разом із МВС, МОЗ, Мінрегіоном, Нацполіцією та ДСНС працює над проєктом облаштування спеціальних захисних споруд у закладах загальної середньої освіти за рахунок коштів субвенції з Держбюджету.

«Українські діти мають здобувати якісну освіту та не втрачати мотивації навчатися далі. А наше спільне з освітянами завдання — допомагати їм у цьому всіма силами», — акцентував міністр освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді