Як педагогам надавати частину невикористаної щорічної відпустки: роз’яснення освітнього омбудсмена

Законна тривалість щорічних основних відпусток педагогічних працівників наразі — 42 або 56 календарних днів. І такі відпустки потрібно надавати автоматично, з відповідними перерахунками їхньої тривалості у разі потреби.

notebook_dlya_vchyteliv_2021_Pedrada.jpg

Керівник закладу освіти має право обмежити працівнику тривалість відпустки в поточному році, але він зобов’язаний:

  • видати відповідний наказ;
  • обґрунтувати обмеження відпустки в поточному році;
  • ознайомити з наказом працівника.

Власник або уповноважений ним орган може перенести щорічну відпустку тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, якщо:

  • щорічна відпустка в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальній роботі закладу;
  • частину відпустки тривалістю не менше 24 к. дн. працівник використає в поточному робочому році.

Це визначають стаття 80 КЗпП та стаття 11 Закону України «Про відпустки».

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її встановлюють за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористану частину щорічної відпустки надають після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переносять на інший період.

Поділити щорічну відпустку на частини можна лише тоді, коли працівник звернувся з проханням про поділ на частини будь-якої тривалості, але основна безперервна її частина має становити не менше 14 к. дн. (ст. 12 Закону України «Про відпустки», ст. 79 КЗпП).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27856

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39078

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді