У школах учні вивчатимуть світові шедеври

У програмі МОН змінило вивчення творів російських письменників

dokumentna_zvitnist_2021_Pedrada.jpg

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

МОН внесено зміни у програми із зарубіжної літератури в частині вивчення творів російських та білоруських письменників.

Зі змісту програм вилучено твори російських і білоруських авторів. Однак, у рограму додали твори зарубіжних письменників.

До оновленої програми предмета «Зарубіжна література» внесли таких письменників, як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах та інших.

В той же час, у шкільному курсі «Зарубіжна література» вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною. До цього переліку увійшли: Гоголь, Короленко (за вибором вчителя), твір Булгакова «Собаче серце» (за вибором учнів і вчителя).

Для додаткового читання (для уроків позакласного читання і уроків резервного часу) залишено для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова («12 стільців») та Кузнецова («Бабин Яр»). Також залишили твори кримськотатарського письменника Халілова.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді