Державна служба якості освіти України провела дводенний міжнародний онлайн-семінар

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

14-15 травня Державна служба якості освіти України у межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України» спільно з Чеською шкільною інспекцією провели міжнародний онлайн-семінар, присвячений питанням самооцінювання шкіл та організації дистанційного навчання учнів під час пандемії COVID-19

За результатами цього проєкту розроблено інструменти − методики, критерії, форми, анкети тощо, − які формують найбільш структуровану, змістовно насичену і функціональну основу для підтримки чеських шкіл у самооцінюванні. Уніфіковану інформацію з цих питань представлено в інформаційному документі «Самооцінювання школи: інспірація серед можливих інструментів оцінювання».

Забезпечте якість освіти на дистанційному навчанні: ПОРАДИ

Крім того, під час семінару учасники поділилися досвідом щодо організації дистанційного навчання під час пандемії COVID-19 в Україні та Чехії.

Державна служба якості освіти провела відповідне опитування учасників освітнього процесу щодо запровадження навчання з використанням дистанційних технологій. Зокрема, опрацьовано понад 200 тис. анкет, що свідчить про актуальність питання якості освіти за екстремальних умов, в яких опинилися вчителі, учні та їхні батьки.

Зокрема, близько 55% опитаних учнів (54,6%) у своїх анкетах вказали, що їм подобається навчатися дистанційно. Подібна відповідь була і у батьків (50,3%). Батьки та школярі підтвердили, що на період карантину в закладах загальної середньої освіти здійснюється навчання з усіх предметів інваріантної складової.

Результати опитування показали, що незважаючи на усі виклики, які постали перед керівництвом шкіл, майже в усіх школах забезпечений освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання (96,9% опитаних).

Разом з цим, якість організації такого освітнього процесу є недостатні, оскільки середньозважений показник підтримки дистанційного навчання серед дітей і батьків склав 51%. Крім того, висвітлилася проблема щодо не обізнаності школярів із правилами безпеки в мережі Інтернет, зокрема 23,4% опитаних учнів у своїх анкетах вказали, що їм педагогічні працівники не розказували про кібербезпеку.

Значне перевантаження школярів навчальним матеріалом відмітили 38,3% батьків. А 29,9% учителів скаржаться, що неможливо якісно пояснити навчальний матеріал під час дистанційного проведення уроків.

Відтак, найбільш складними у процесі реалізації такого навчання, як показало дослідження, є налагодження ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу, технічне забезпечення, методична підготовка як керівників закладів, так і вчителів.

Джерело: Державна служба якості освіти України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71848

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8109

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35052

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18923

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді