Обговорення держстандарту базової середньої освіти: МОН оприлюднило звіт

Оприлюднено звіт за результатами громадського обговорення Державного стандарту базової середньої освіти

«Протягом громадського обговорення Держстандарту отримано 434 звернення із зауваженнями і пропозиціями <...>. Кожну пропозицію розглянули експерти. До 1 травня ми продовжимо обговорення Держстандарту в онлайн-форматі і роботу над тим, аби цей документ став органічною частиною Нової української школи. Сьогодні це — одне із пріоритетних завдань, оскільки реформа НУШ торкнеться 5-9-х класів уже в 2022 році», – зазначила Любомира Мандзій.

Як завершити навчальний рік в умовах форс-мажору

Після врахування основних зауважень у Держстандарті:

— викладено в іншій редакції мету та ціннісні орієнтири базової середньої освіти;
— підсилено аспект національно-патріотичного виховання у змісті документа (його враховано наскрізно в описі компетентнісного потенціалу та обов’язкових результатів в усіх освітніх галузях);
— у новій редакції викладено зміст мовно-літературної, соціальної та здоровʾязбережувальної, громадянської та історичної освітніх галузей.


Окремо у мовно-літературній освітній галузі розширено поле художньої літератури (у розділах, які стосуються компетентнісного потенціалу галузі, зокрема у компоненті «знання», а також у результатах навчання). Терміни «оригінальна та перекладна література» у тексті документа і його додатках замінено формулюванням «вивчення літератури українською мовою (твори українських і зарубіжних авторів)».

У громадянській та історичній освітніх галузях доповнено окремі обов’язкові результати навчання учнів з метою увиразнити національний та патріотичний аспект.

До 1 травня 2020 року всі зацікавлені зможуть взяти участь в онлайн-обговоренні доопрацьованого проєкту Стандарту та стратегії його впровадження. Про час проведення таких обговорень буде повідомлено на сайті та у соцмережах МОН.

Після цього Держстандарт обговорить Колегія МОН, а в червні 2020 року планується розгляд документа на засіданні уряду.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мультимедіа в роботі з дошкільниками

Особливості мультимедійних презентацій для музичних занять у дитячому садку. Ідеї ігор-презентацій та відеороликів до різних програмових завдань
7512

Що врахувати у питаннях пожежної безпеки у закладі освіти

Небезпечний вогонь захоплює зненацька місця з масовим перебуванням людей, а тим більше дітей. Таким місцем, зокрема, є заклади освіти. Як убезпечити і дітей, і колектив від небажаних наслідків, шо потрібно зробити керівнику закладу, яку превентивну роботу повинні проводити педагоги, що повинні знати неповнолітні відвідувачі школи чи дитсадка – читайте у статті
11991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді