МОН запланувало зміни у школах

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Роз`яснення деяких змін, що ухвалено у оновленому законі «Про повну загальну середню освіту»

У січні Верховною Радою було ухвалено закон «Про повну загальну середню освіту».

МОН України планує реалізувати концепцію перезавантаження системи методичних кабінетів, які надають супровід вчителям.

Дотримання законодавства у сфері загальної середньої освіти

«Мова йде про нинішні методкабінети, які начебто надають підтримку, методологічний супровід вчителям. І дуже часто є неефективними. Тому ми хотіли на їхній базі створити центри професійного розвитку. Зараз готуємо концепцію перезавантаження методкабінетів і будемо готові презентувати це згодом», ̶ пояснила міністр.

Також у законі зазначено можливість стати вчителем людині з будь-якою, а не лише педагогічною, вищою освітою. Для закон затвердив педагогічну інтернатуру для усіх учителів, які викладатимуть у школі перший рік.

«Педагогічна інтернатура – це інструмент, який допоможе заповнити певні прогалини саме в педагогічних навичках. Це буде не можливість, а обов'язок проходити педагогічну інтернатуру, в межах якої до вчителя прикріплюватиметься наставник. За це він отримуватиме відповідну надбавку 20%», – зазначила Новосад.

Одним із нововведень став інституційний аудит. Таким чином, батьки можуть ініціювати позапланову перевірку закладу загальної середньої освіти, якщо вони бачать, що в школі системно порушуються права учнів чи вчителів.

«Цей аудит вони можуть замовити у Держслужби якості освіти. Вона за результатами аудиту надасть звіт і висновки щодо того, як покращити ситуацію», – прокоментувала представниця Міністерства освіти і науки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71838

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8109

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35039

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18907

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді