Курчат по осені рахують

Осінь як пору року найточніше характеризує вислів «Курчат по осені рахують». Ця народна мудрість не лише про курчат — крихітних грудочок, які з’являються на світ навесні та яких справді варто рахувати, коли підростуть. Так само восени люди підсумовують результати своєї праці, що тривала від самого початку весни

Осіння пора — це низка можливостей навчити дошкільників збирати й аналізувати інформацію, планувати свій час, поглиблювати знання про осінь, про зміни в живій і неживій природі, що відбуваються з її приходом. Які змістові напрями теми дають змогу якнайповніше розкрити всі секрети осінньої теми — читайте у вступній статті журналу «Методична скарбничка вихователя» № 10/2016.

А для проживання теми з дошкільниками подано і такі матеріали, як-от:

  • тема, ідея, очікувані результати опрацювання теми
  • плани-конспекти інтегрованих занять та описи різних форм робот на картках картотеки.

На кольорових сторінках жовтневого числа:

  • асоціативні карти «Осінь» та «Щедра осінь
  • майстер-класи «Різнобарв’я осені» та «Пташки із природних матеріалів»
  • коректурна таблиця «Хустинка».

Із-поміж усіх осінніх змін найдинамічніші перетворення відбуваються саме з листям рослин: жовтіє листя клена, берези, осики; червоніють листочки горобини, вишні, черемхи; а дуба — стають бронзовими. Поступово починається листопад. У цей період мимоволі звертаємо увагу й на форму листя: схоже на віяла, стріли, літачки тощо. Як скористатися листковим різноманіттям, щоб пожвавити процес опанування дітьми таких логічних операцій, як-от порівняння, зіставлення, узагальнення, — радять фахівці.

Знаковим предметом десятого числа журналу є хустинка, що в культурах багатьох народів світу, зокрема й українського, наділена глибоким символічним значенням. Та хустка має ще й широке практичне застосування. Про всі секрети хустки як предмета, призначеного не лише для гри, а й для розв’язання багатьох життєвих завдань, — у статті. А на картках картотеки — ігри та вправи для закріплення знань дошкільників.

Докладніше про все це, а також завдання для аудиту, конспект заняття з англійської мови «Autumn» та конспект інтегрованого заняття з ознайомлення із соціумом та розвитку мовлення «Екскурсія до бабусиної світлиці» — у жовтневому числі журналу.

У попередньому числі — Навчання: радість пізнання

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20657

План роботи на літній оздоровчий період в ЗДО

Основне завдання в ЗДО — оздоровити дітей, створити простір для активного відпочинку та закріпити знання. Що потрібно врахувати, готуючи план роботи на літній оздоровчий період
90540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді