У розвинених країнах світу знання своєї національної спадщини вважають прерогативою культурної людини. В Японії, наприклад, вступаючи в університет навіть за технічним фахом, абітурієнт складає залік на знання тридцяти народних пісень. Тридцяти! А скільки знаємо ми? Чи завжди, готуючись до заняття з дітьми, ми пам’ятаємо, якою важливою для їхнього розвитку є народна творчість? Чи достатню увагу приділяємо національним пісенним інтонаціям? Чи прищеплюємо дітям любов та повагу до фольклору: не показну, а щиру?
Струмінь творчості, що дає український фольклор, — неосяжний. Існують сотні мелодій, варіацій ігор — грати не переграти. Дослідники-фольклористи присвячують життя, щоб зібрати «народні перлини» у польових експедиціях, розшифрувати записи й передати нащадкам. Тож будьмо свідомими: наша місія відповідальна, і якщо розгубити традицію зараз, навряд чи її зможуть відновити наші діти.
Журнал «Музичний керівник» № 10/2016 пропонує свій внесок у цю справу: публікацію автентичного матеріалу та унікальних методичних підказок знаних спеціалістів з фольклору, які працюють з дітьми на основі народної музики.
Також у журналі:
- методичні поради, як заохотити дітей до чистого й виразного співу
- інфографіка «Компоненти успішної вокальної роботи»
- музична казка « Небезпека маленького вогника»
- новорічні сценарії — «Як Муха-Цокотуха Новий рік зустрічала», «Ретро-вечірка у Діда Мороза»
- новорічні пісні
- дидактична гра «Який звук: високий чи низький?»
Великодні пісні — це прилучення дітей до українських традицій та збереження тяглості поколінь і звичаїв. Скористайтеся найновішими сучасними варіантами великодніх пісень — вони у статті.
Скачайте сучасні дитячі пісні про весну — слова та ноти, а також фонограми в хорошій якості.
Скористайтеся сценаріями свята Великодня, щоб разом із дітьми наповнитися українськими традиціями святкування.
Пропонуємо сценарій свята Весни в молодшій групі. Малеча познайомиться з незвичними інструментами, що імітують звуки живої природи: шумом вітру, струмка, дощу; відлунням грому, кумканням жабок на болоті. Свято зустрічі Весни побудоване на музично-весняних ритмах, адже ритм — це і є життя, пробудження, розвиток, рух уперед. До сценарію додано пісні та аудіоматеріали
Пісні для дітей — постійний складник занять музичного керівника з дітьми. Як зробити навчання співу простішим і кориснішим для дітей і самого педагога?