Допомагаємо дошкільникам у міжособистісній взаємодії

Кожна людина щодня взаємодіє з великою кількістю інших людей. Із кимось лише встановлює контакт, з кимось його підтримує, відновлює, а з кимось — розриває. Таке життя… При цьому навички ефективної взаємодії роблять наші контакти соціально прийнятними, а інколи й приємними. І саме цьому слід навчати дитину дошкільного віку: спілкуватися зі світом, аби і про себе заявити та інших побачити (це насамперед)

У жовтневому числі журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» розглядаємо саме питання міжособистісної взаємодії. А заразом визначаємо способи допомогти, як-от у публікаціях:

  • «Навчаємо дітей домовлятися: розробляємо стратегії творчої поведінки»
  • «Сором’язливість чи розв’язність — шукаємо «золоту середину»
  • «Причини виникнення та шляхи подолання дитячих страхів»
  • «Я сам! або Чого насправді хоче дитина».

Продовжуємо розглядати процедуру психодіагностичного вивчення дитини, зокрема читайте:

  • «Психодіагностика: діагноз і прогноз»
  • «Дитячий малюнок: навчитися розуміти та цінувати».

Також розпочинаємо розгляд нової теми: розвиток вищих психічних функцій упродовж дошкільного дитинства. Так, процес розвитку психіки дитини є цілісним і виокремлення певної психічної функції є дещо штучним. Утім такий підхід дає змогу детально представити процес її розвитку у визначеному віковому періоді, вказати на специфіку, відзначити умови, що можуть або підсилювати функцію, або ж послаблювати її, гальмувати розвиток тощо.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що врахувати у процесі онлайн консультацій

Онлайн-консультації вже давно не є чимось новим. Їхня поява не пов’язана із якимись модними явищами, як-от розвиток інформаційних технологій, а зумовлена необхідністю. Що важливо врахувати – у статті
2243

Психолого-педагогічний супровід дошкільників із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності

«За ним неможливо встежити», «Вона така нетерпляча, ніколи не завершує розпочату справу» — з таких скарг батьків і педагогів зазвичай розпочинається робота практичного психолога, спрямована на допомогу гіперактивним дітям
25098

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді