Методичні посібники:
Концепція Нової української школи (НУШ) містить новий підхід не тільки до отримання знань та умінь, а й до різнобічного розвитку, виховання і соціалізації дитини. Одним із таких підходів є використання наборів LEGO. Як і коли доставляли ці набори до шкіл, а також рекомендовані методики та методичні посібники для навчання з LEGO – про це читайте далі.
Виховний процес у 2021/2022 н. р.: нові рекомендації МОНМетодичні посібники для навчання з LEGO
Інститут модернізації змісту освіту схвалив для використання в закладах загальної середньої освіти два методичних посібники:
- Шість цеглинок в освітньому просторі школи (лист ІМЗО від 16.04.2018 № 22.1/12-Г-224)
- Гра по-новому, навчання по-іншому (лист ІМЗО від 16.04.2018 № 22.1/12-Г-225).
Ці посібники створені, щоб допомогти вчителям:
- реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання у початковій школі
- розвивати компетентності учнів початкових класів.
Розвиток з LEGO
Ігри-завдання Lego в освітньому процесі сприяють розвитку:
- мислення
- мовлення
- уваги
- оперативної пам’яті
- самоконтролю
- ментальної (когнітивної) гнучкості.
У посібниках описані вправи та ігри-завдання, які покликані сформувати та розвивати основні компетентності учнів початкових класів, як-от:
- інноваційність (відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо);
- навчання працювати самостійно і в групі;
- спілкування та співпраця з іншими особами для досягнення спільної мети;
- допитливість, прагнення шукати й пропонувати нові ідеї;
- визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення;
- формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти та брати участь у справах групи.
В Україні є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов’язковою. Це — працівники освіти, сфери обслуговування.
Крім того, ці посібники містять методики, що сприяють становленню педагога Нової української школи. Вправи створені таким чином, щоб їх можна було легко інтегрувати в освітній процес початкових класів.
Організація ігрових методів під час дистанційного навчання
В організації ефективного навчання важливим є не тільки те, «що» і «де» вивчають діти, а й те, «як» вони навчаються, тобто як набувають нових умінь та навичок. Дистанційне навчання ускладнює якісну комунікацію між учителем та учнем, тому вкрай важливо активніше залучати батьків до процесу навчання за допомогою наборів LEGO. Батьки повинні підтримувати цікавість дитини до навчання та отримання знань, сприяти виконанню освітньої програми, створювати належні умови розвитку та виховання дитини.