Навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад» (НВК) створюють за рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
НВК функціонує згідно з Положенням про навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад», затв. постановою КМУ від 12.03.200 № 306.
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Структура НВК
У структурі НВК — два підрозділи, які виконують різні завдання:
| забезпечує |
|
|
|
Тому діяльність кожного зі структурних підрозділів НВК провадять відповідно до Законів України:
- «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV
- «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III
- інших нормативно-правових актів, зокрема Положення про загальноосвітній навчальний заклад і розробленого на його основі статуту.
Як формувати штатний розпис
Щодо форми штатного розпису, то керівник може скористатися формою Типового штатного розпису, затвердженого наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету» від 28.01.2002 № 57. Проте у разі потреби вищі органи управління освітою можуть розробляти власні форми штатних розписів для навчальних закладів, що їм підпорядковані.
Штатні розписи НВК встановлюють відповідні органи управління освітою на основі Типових штатних нормативів, затверджених МОН України за погодженням із Міністерством фінансів України.
Досі для НВК типових штатних нормативів не розроблено. Тому якщо НВК має два підрозділи (дошкільний і шкільний), то керівник, розраховуючи кількість штатних одиниць для:
- дошкільного підрозділу — керується Типовими штатними нормативами дошкільних навчальних закладів, затв. наказом МОН України від 04.11.2010 № 1055
- шкільного підрозділу — Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затв. наказом МОН України від 06.12.2010 № 1205.
У штатному розписі НВК у графі «Назва структурного підрозділу та посад» назви посад можна зазначати одним зі способів:
- за кожним підрозділом — дошкільним та шкільним
- за категоріями працівників — педагогічний, технічний, медичний персонал.
Зауважте!
Запис назв посад за категоріями працівників є доцільнішим, оскільки такі посади, як завідувач господарства, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будівель, опалювач, сестра медична, лікар, комірник, кухар, підсобний робітник, двірник, сторож, прибиральник службових приміщень є спільними як для дошкільного, так і шкільного підрозділів НВК.
Під час розрахунку кількості штатних одиниць, наприклад вихователя, враховують:
- загальну кількість груп для дітей дошкільного віку та груп продовженого дня для учнів
- режим роботи навчального закладу
- педагогічне навантаження працівників, визначене нормативно-правовими актами.
Щодо посад заступника директора НВК, то:
- для дошкільного підрозділу можна передбачити посаду вихователя-методиста
- для шкільного — посаду заступника директора з навчально-виховної роботи.
Можливо передбачити й одну, спільну, посаду — заступник директора з навчально-виховної роботи.