Рекомендації батькам щодо вибору психолога для дитини

У МОЗ опублікували поради щодо вибору психолога для дитини

Взаємодія психолога з дитиною

НАКАЗИ: кінець навчального року🖨

Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення діти та дорослі знаходяться в постійному стресі, тривозі та переживаннях, що абсолютно негативно впливає на ментальне здоров’я. У таких випадках краще не залишатися сам на сам із проблемами та звертатися за підтримкою до спеціаліста.

Саме тому в Міністерстві охорони здоров’я опублікували поради, як обрати підходящого психолога для себе чи для дитини.

У разі, коли ви все-таки вирішили звернутися за допомогою до психолога, треба скористатися простим алгоритмом дій, який допоможе обрати необхідного спеціаліста.

  1. Запитайте рекомендації у знайомих. Друзі та колеги можуть порадити вам хорошого спеціаліста, який підійшов, наприклад, їм. Однак враховуйте, що всі люди різні, а тому це не гарантує ідеального варіанту. Щодо дитячого психолога — можна запитати рекомендації в школі або садочку, де навчається дитина.
  2. Обирайте спеціаліста з профільною освітою. Перед тим, як записатися на сеанс до психолога, запитайте, чи має він освіту за відповідним напрямом. У психіатра, до речі, вона має бути медична, адже він має право виписувати медикаментозне лікування. Якщо ви шукаєте спеціаліста дитині, зверніть увагу, чи є в нього дитяча спеціалізація. Також варто запитати, чи проходить він групову або індивідуальну супервізію, під час якої радяться та набираються досвіду в більш досвідчених колег. Зазвичай, психологи радо діляться такою інформацією.
  3. Дізнайтеся про підходи в роботі. Ви зможете зрозуміти, чи комфортно буде працювати вам або дитині за такими методами й стратегіями.
  4. Подивіться відгуки. Якщо психолог публічно веде сторінки — подивіться, що саме він там пише. Коментарі та відгуки під публікаціями допоможуть більше дізнатися про спеціаліста.
  5. Домовтеся про пробну зустріч. Під час першої зустрічі поставте психологу всі питання, які вас турбують. Уважно послухайте, як на це відреагує спеціаліст. Якщо вам обіцяють відразу вирішити всі проблеми або ставлять діагнози в перші хвилини розмови — це «червоні прапорці». У такому випадку краще пошукати більш кваліфікованого спеціаліста. Зверніть увагу, що дитячий спеціаліст насамперед має проконсультувати батьків, адже саме вони допомагають дітям впоратися з травмою, особливо у разі терапії для маленьких. Також, за проханням психолога, розмова з дитиною може відбуватися без присутності дорослих (особливо це актуально для підлітків).

Найголовніше, вам і вашій дитині має бути комфортно працювати зі спеціалістом, якого ви обрали. Адже саме довіра є запорукою успішної взаємодії.

За матеріалами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168943

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71933

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8139

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді