Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації
Міністерство освіти та науки й місцеві органи управління освітою наполегливо працюють, аби забезпечити функціонування мережі дошкільних закладів та доступу дітей до якісної дошкільної освіти.
Таку інформацію зазначено на сайті Міносвіти у відповідь на публікації деяких ЗМІ щодо можливого зникнення традиційних закладів дошкільної освіти.
Як повідомляють у МОН, наразі мережа закладів дошкільної освіти суттєво страждає через наслідки війни.
Станом на 11 травня, з майже 15 тисяч дитсадків, що функціонували до початку війни, понад тисяча пошкоджені або зруйновані. Також варто зауважити, що 846 закладів розташовані на окупованих територіях, а 131 залишається прихистком для внутрішньо-переміщених осіб.
Зокрема, освітній процес триває у 10 367 закладів дошкільної освіти. Дошкільною освітою охоплено понад 750 тисяч дітей — 65% від загальної кількості.
Для того, щоб охопити дошкільною освітою більше дітей, які нині перебувають у складних умовах війни, в освітньому відомстві розробили методичні рекомендації, які викладено для обговорення.
Окрім того, зважаючи на відповідну ситуацію у Міністерстві освіти та науки пропонують впровадження альтернативи звичайним дитячим садкам у вигляді груп короткотривалого перебування на базі шкіл, садочків, клубів, бібліотек та інших обладнаних укриттями приміщень.
Передбачається, що створення таких альтернативних форм покращить доступ дітей до якісної дошкільної освіти.