В Україні запровадять альтернативу дитсадкам

Метою альтернативних форм дошкільної освіти є розширення доступу дітей до якісних освітніх послуг

Альтернативні форми дошкілля

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Міністерство освіти та науки планує розвивати альтернативні форми здобуття дошкільної освіти в Україні.

У МОН визначили мету запровадження альтернативних форм дошкільної освіти — це розширення доступу дітей раннього та дошкільного віку до якісних освітніх послуг.

Зокрема, в освітньому відомстві вже винесли для громадського обговорення проєкт методичних рекомендацій щодо послуг у сфері дошкільної освіти. 

Відповідно до проєкту міністерства,  альтернативою класичній дошкільній освіті можуть бути групи короткотривалого перебування та організація індивідуального виховання та розвитку.

Таким чином, групи короткотривалого перебування можуть бути прогулянковими, консультативними або сезонними.

Окрім того, відповідні альтернативні методи дошкільної освіти можна буде використовувати в дитсадках, школах або закладах позашкільної освіти.

Для організації дошкільної освіти пропонується використовувати інші приміщення — бібліотеки, центри дитячої та юнацької творчості, клуби, медико-психолого-педагогічні центри тощо.

Як передбачають у Міносвіти, пристосування та використання для альтернативних форм надання освітніх послуг наявних у громаді закладів (частин їхніх приміщень) дозволить збільшити число дітей, охоплених дошкільною освітою.

Олена Стаєнна Утравневому числі знайдете підказки від колег, як оптимізувати паперову роботу за допомогою електронних карток для моніторингу досягнень дітей. Також мипідготували для вас короткі рекомендації та картку конт­ролю, які стануть упригоді під час перевірки якості організації розваг для дітей.
Залишайтеся з нами та відкривайте для себе нові професійні можливості!

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Документація з цивільного захисту в ЗДО

Які документи з цивільного захисту потрібно складати у закладі дошкільної освіти? Вам на допомогу – корисна таблиця з посиланнями на нормативно-правові акти
42

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
54224

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді