Метою альтернативних форм дошкільної освіти є розширення доступу дітей до якісних освітніх послуг

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО
Міністерство освіти та науки планує розвивати альтернативні форми здобуття дошкільної освіти в Україні.
У МОН визначили мету запровадження альтернативних форм дошкільної освіти — це розширення доступу дітей раннього та дошкільного віку до якісних освітніх послуг.
Зокрема, в освітньому відомстві вже винесли для громадського обговорення проєкт методичних рекомендацій щодо послуг у сфері дошкільної освіти.
Відповідно до проєкту міністерства, альтернативою класичній дошкільній освіті можуть бути групи короткотривалого перебування та організація індивідуального виховання та розвитку.
Таким чином, групи короткотривалого перебування можуть бути прогулянковими, консультативними або сезонними.
Окрім того, відповідні альтернативні методи дошкільної освіти можна буде використовувати в дитсадках, школах або закладах позашкільної освіти.
Для організації дошкільної освіти пропонується використовувати інші приміщення — бібліотеки, центри дитячої та юнацької творчості, клуби, медико-психолого-педагогічні центри тощо.
Як передбачають у Міносвіти, пристосування та використання для альтернативних форм надання освітніх послуг наявних у громаді закладів (частин їхніх приміщень) дозволить збільшити число дітей, охоплених дошкільною освітою.
Олена Стаєнна Утравневому числі знайдете підказки від колег, як оптимізувати паперову роботу за допомогою електронних карток для моніторингу досягнень дітей. Також мипідготували для вас короткі рекомендації та картку контролю, які стануть упригоді під час перевірки якості організації розваг для дітей. Залишайтеся з нами та відкривайте для себе нові професійні можливості!
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
Із набранням чинності новим Законом про дошкільну освіту оновлено повноваження педагогічної ради ЗДО
Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
З'ясуємо чинні положення щодо оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ