Чверть підлітків України має посттравматичний стресовий розлад

26% українських підлітків мають посттравматичний стресовий розлад — МОН презентувало програму психосоціальної та психологічної підтримки на 2023-2024 роки

Психологічні розлади в підлітків Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Нещодавно відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я у межах ініціативи Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Різні міністерства презентували свої проєкти, що загалом створюють ланцюжок системи психосоціальних послуг.

Таку інформацію зазначили у Міністерстві освіти та науки. 

Відповідно до результатів дослідження Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків НАМН України, у 26% українських підлітків уже виявлено посттравматичний стресовий розлад.

Як зауважили в Міносвіти, це великий виклик для нашої держави та суспільства, яке подекуди й досі лікується від травм минулого.

Зокрема очільник освітнього відомства Оксен Лісовий представив проєкт МОН —  «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти». Цей проєкт передбачає впровадження навичок психологічної стійкості на всіх рівнях освіти — від дошкільної до вищої, а також трансформацію психологічної служби в системі освіти.

Окрім того, керівник МОН розписав перспективи роботи на найближчі два роки:

Через освітній процес допомогти українцям сформувати навички піклування про психічне здоров’я та вміння діяти в надзвичайних і кризових ситуаціях. 

Ще один крок — трансформація психологічної служби в системі освіти. Це потрібно для якісного психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу: вихованців, учнів, студентів, педагогічних працівників і батьків.

«Ми бачили, як наші педагоги проводили заняття з окопів та пунктів незламності. Бачили, як наші діти можуть спокійно пакувати рюкзачок і спускатися до укриття під час повітряної тривоги. Тож часом може здаватися, що психіка вже адаптувалася, а ми є чемпіонами у питанні збереження ментального здоров’я. Однак нам всім складно — і це нормально. Ми дуже стійкі. Тепер цю стійкість потрібно зробити суперсилою», — наголосив міністр освіти та науки Оксен Лісовий. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48097

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160248

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31583

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді