У Міносвіти спростували інформацію щодо прискореного переходу на 12-річне навчання

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО
Міністерство освіти і науки України прокоментувало інформацію стосовно переходу на 12-річну систему освіти до 2024 року.
Про це відомство зазначило на своїй сторінці Facebook.
У повідомленні йдеться, що згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році — як частина реформи НУШ.
Наразі фахівці працюють лише над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу — цей документ визначатиме, яким буде навчання в старших класах.
Саме тому не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним.
Зокрема, подібний перехід навчання потребує значних фінансових ресурсів, яких у бюджеті не передбачено.
Міносвіти спільно із низкою профільних експертів шукає різні варіанти подолання освітніх втрат, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти не розглядає.
Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
За підсумками кожного засідання педради у загальноосвітніх та дошкільних закладах складають протокол. Збережіть собі цю публікацію
Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини