Як поводять себе підлітки, які добре працюють в команді?

Фізична активність, соцмережі й піклування про членів родини допомагають підліткам у командній роботі

Дослідження поведінки підлітківЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Які види діяльності поширені серед тих підлітків, що добре співпрацюють з іншими? Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти переклали чергову частину звіту PISA-2015 — дослідження знань, умінь і навичок 15-річних підлітків.

Матеріал із результатами дослідження знаходиться у прикріпленому документі. 

Науковці виявили, що на здатність підлітків до командної співпраці й спільного вирішення проблем позитивно впливають такі чинники:

  • помірна фізична активність (для хлопців від п’яти разів на тиждень, для дівчат — від двох);
  • доступ до Інтернету, чатів, соціальних мереж поза школою;
  • робота по домашньому господарству, піклування про інших членів сім’ї;
  • регулярні зустрічі або спілкування з друзями телефоном.

Проте, підлітки, які регулярно грають у відеоігри поза школою, показали гірші результати у співпраці та спільному вирішенні проблем, ніж їхні однолітки, які не захоплюються такими іграми.

Зокрема, відповідно до результатів дослідження PISA, учні та учениці, які мають хороші результати в природничо-наукових дисциплінах, читанні та математиці, також зазвичай показують добрі результати в оцінюванні спільного вирішення завдань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4923

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді