Чи змінюється кількість навчальних днів у режимі воєнного стану

2907
Автор
заступник директора департаменту — начальник управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Запитання

За законодавчими нормами навчальних днів має бути не менше 175, а канікул — 30. Чи змінюється кількість навчальних днів в режимі воєнного стану?

Відповідь

Сім прийомів активного слухання

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовують у межах навчального року, що розпочинається у День знань — 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Структуру і тривалість навчального року визначає педагогічна рада закладу освіти.

Вихідні дні та державні свята — це не навчальні дні, тож їх не враховуйте під час формування структури навчального року.
 

Однак через режим воєнного стану дія положень частини третьої статті 10 Закону про повну загальну середню освіту зупиняється. Тривалість навчального року, дату його початку та/або закінчення визначає Кабмін. Про це йдеться в Законі «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» від 19.06.2022 № 2315-IX.

 

Джерело: журнал Заступник директора школи

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4934

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10359