Чи змінюється кількість навчальних днів у режимі воєнного стану

2985
Автор
заступник начальника управління — начальник відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Запитання

За законодавчими нормами навчальних днів має бути не менше 175, а канікул — 30. Чи змінюється кількість навчальних днів в режимі воєнного стану?

Відповідь

Сім прийомів активного слухання

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовують у межах навчального року, що розпочинається у День знань — 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Структуру і тривалість навчального року визначає педагогічна рада закладу освіти.

Вихідні дні та державні свята — це не навчальні дні, тож їх не враховуйте під час формування структури навчального року.
 

Однак через режим воєнного стану дія положень частини третьої статті 10 Закону про повну загальну середню освіту зупиняється. Тривалість навчального року, дату його початку та/або закінчення визначає Кабмін. Про це йдеться в Законі «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» від 19.06.2022 № 2315-IX.

 

Джерело: журнал Заступник директора школи

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
85641

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46512

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5077