Коли потрібно прийняти рішення про проведення конкурсу на посаду директора

904

Запитання

У директора-пенсіонера закінчується строковий трудовий договір 30 червня 2021 року. Засновник до цього часу не повідомив про проведення конкурсу. Чи порушив він законодавство та як діяти директору?

Відповідь

Як покласти обов’язки тимчасово відсутнього директора на заступника

Порядок організації та проведення конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти регламентує Закон України «Про повну загальну освіту» (ст. 39) та Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, затверджене наказом МОН від 28.03.2018 № 291.

Відповідно до цих нормативно-правових актів рішення про проведення конкурсу приймає засновник державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа) не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти. Тому своєю бездіяльністю засновник порушує вимоги чинного законодавства про освіту.

Стаття 74 Закон України «Про місцеве самоврядування» передбачає, що органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Проте в сучасних умовах незавершеного реформування структури органів місцевого самоврядування керівники органів місцевого самоврядування фактично нікому непідконтрольні.

Директор закладу освіти може звернутися до депутатів місцевої ради та відділу / управління освіти, створеного на рівні укрупнених районів.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Профілактика дитячого травматизму в школі

Які види та причини травматизму школярів? Що можуть зробити вчителі та батьки, аби не допустити травмування дітей під час занять у школі та в період їх перебування за межами навчального закладу?
33833

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14611

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24973