Як заповнювати Класний журнал в інклюзивному класі

18964

Запитання

У типовому навчальному плані для дітей з інтелектуальними порушеннями на трудове навчання та інтегрований курс «Я досліджую світ» виділяють більше годин, ніж у типовому навчальному плані початкової школи з українською мовою навчання. Як у такому разі заповнювати Класний журнал?

Відповідь

Індивідуальний навчальний план для учня з ООП: як розробити

Заповнювати Класний журнал слід з урахуванням особливостей навчального плану класу, в якому навчається дитина з ООП.

Навчальні предмети «Дизайн і технології» та «Трудове навчання» реалізуються за різними навчальними програмами, і кількість годин на них також різна. Тому в Класному журналі відведіть окремі сторінки як для навчального предмета «Дизайн і технології», так і для «Трудового навчання». На сторінках навчального предмета «Трудове навчання» запишіть лише прізвище дитини (дітей) з особливими освітніми потребами. Так само зробіть і для інтегрованого курсу «Я досліджую світ», оскільки на його вивчення передбачено більше годин і зміст навчальних програм також різниться.

Навчальні предмети «Інформатика», «Іноземна мова», «Дизайн і технології» не передбачені типовим навчальним планом для дітей з інтелектуальними порушеннями. Тож на сторінках цих предметів у Класному журналі не записуємо їхні прізвища.

На запитання відповіла Олена Святенко, начальник відділу базової освіти

управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти

департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

для журналу Заступник директора школи

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4934

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10356