Чи повинен директор повторно проходити конкурс на посаду, якщо школа стала гімназією?

1137

Запитання

Чи має право засновник закладу освіти змусити керівника закладу освіти повторно проходити конкурс на посаду директора закладу, якщо заклад став гімназією?

Відповідь

Ні, не повинен.

Оголошувати новий конкурс на посаду директора ЗЗСО, який став гімназією, немає підстави. Адже рішення засновника про зміну типу (перепрофілювання) ЗЗСО та викладення статуту в новій редакції не є «рішенням про утворення нового закладу загальної середньої освіти».

Конкурс на посаду директора: роз’яснення МОН

Обґрунтуємо відповідь частиною другою статті 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

2. Рішення про проведення конкурсу приймається засновником державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноваженим ним органом (посадовою особою):

  • одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;
  • не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;
  • не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.

На запитання відповів Володимир Божинський, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, для журналу «Практика управління закладом освіти».

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14363

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24648

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
468