Чи повинен вчитель ставити відмітки у зошитах першокласників

1157

Запитання

Чи повинен вчитель ставити відмітки на кшталт «молодець», «дуже добре», «відмінно» у зошитах першокласників?

Відповідь

Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень дитини у першому класі має формувальний характер і здійснюється вербально. Аби здійснювати формувальне оцінювання, вчитель повинен весь час стежити за навчальним поступом дитини.

Формувальне оцінювання має мотивувати і надихати дитину на навчання. Під час організації навчання загалом і оцінювання в першому класі зокрема важливо створювати для неї ситуацію успіху. Навіть невеличке досягнення надихає дитину, тому під час перевірки зошитів вчитель може зробити мотиваційний запис, що викличе емоційне піднесення дитини.

Формувальному оцінюванню підлягає процес навчання учня, зорієнтований на досягнення визначеного очікуваного результату. Мета такого оцінювання:

  • формувати в дитини впевненість у собі, своїх можливостях
  • відзначати будь-який успіх
  • акцентувати увагу на сильних сторонах, а не на помилках.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
224933

Створюємо особистий бренд вчителя

Вчитель починає формувати особистий бренд з першої появи у соціальних мережах. Як поводити себе так, щоб перетворити соцмережі на персональний бренд?
16690

Як виявити обдарованих учнів у школі

Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Завдяки таким учням навчальні заклади чи не найбільше поліпшують свої різноманітні рейтингові показники. Але ж не рейтингами єдиними
50432

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
191463

Конспект інтегрованого уроку: музика, література та образотворче мистецтво

Під час інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Розглянемо на прикладі організацію та поєднання на уроці музики, літератури й живопису
13444