Як оплачувати роботу практичного психолога в оздоровчому таборі

325

Запитання

Практичний психолог закладу дошкільної освіти на час своєї щорічної основної відпуски погодився працювати практичним психологом в оздоровчому таборі. Як оформлюють і оплачують таку роботу?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Будь-який працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, уклавши трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, зокрема й під час відпустки, адже своє право на відпочинок працівник реалізує на власний розсуд. Це визначено статтею 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (КЗпП).

Трудові відносини практичного психолога та оздоровчого табору оформлюють строковим трудовим договором на період роботи у таборі, але не більше строку щорічної основної відпустки, яка становить для практичних психологів:

  • у закладах дошкільної освіти загального типу 42 к. д.,
  • у закладах компенсуючого типу — 56 к. д.

Строковий трудовий договір укладають на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, або на час виконання певної роботи.

Укладаючи строковий трудовий договір, зверніть увагу на те, що трудове законодавство обмежує застосування строкових трудових договорів. Укладаючи такий договір, працівник бере на себе зобов’язання працювати в оздоровчому таборі певний час.

Роботу в оздоровчому таборі оформлюють відповідним наказом, де вказано, що працівника прийнято на визначений термін. У період дії цього договору практичному психологу виплачують заробітну плату, встановлену відповідно до займаної посади.

Посада практичного психолога згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, належить до педагогічних, тому на працівника поширюються умови оплати праці, визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Під час встановлення працівникові ставки заробітної плати в оздоровчому закладі враховують кваліфікаційну категорію за посадою практичного психолога.

Для працівників оздоровчих таборів установлюють шестиденний робочий тиждень згідно з графіком, затвердженим керівником табору з урахуванням вимог законодавства про працю.

Дізнайтеся також:

Олена Морева, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпропетровськ

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Труднощі дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
16481

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
8433

Створюємо річний план роботи практичного психолога дитсадка

І початківець, і досвідчений педагог може мати проблеми з плануванням своєї роботи. Але рецепт простий — спершу обрати ключові завдання, а за ними й інші з’являться. Як скласти річний план практичному психологу дитячого садка до плану роботи на рік і скільки це їх — удосталь?
32286