Як оплачувати роботу практичного психолога в оздоровчому таборі

684

Запитання

Практичний психолог закладу дошкільної освіти на час своєї щорічної основної відпуски погодився працювати практичним психологом в оздоровчому таборі. Як оформлюють і оплачують таку роботу?

Відповідь

12 запитань і відповідей про атестацію

Будь-який працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, уклавши трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, зокрема й під час відпустки, адже своє право на відпочинок працівник реалізує на власний розсуд. Це визначено статтею 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (КЗпП).

Трудові відносини практичного психолога та оздоровчого табору оформлюють строковим трудовим договором на період роботи у таборі, але не більше строку щорічної основної відпустки, яка становить для практичних психологів:

  • у закладах дошкільної освіти загального типу 42 к. д.,
  • у закладах компенсуючого типу — 56 к. д.

Строковий трудовий договір укладають на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, або на час виконання певної роботи.

Укладаючи строковий трудовий договір, зверніть увагу на те, що трудове законодавство обмежує застосування строкових трудових договорів. Укладаючи такий договір, працівник бере на себе зобов’язання працювати в оздоровчому таборі певний час.

Роботу в оздоровчому таборі оформлюють відповідним наказом, де вказано, що працівника прийнято на визначений термін. У період дії цього договору практичному психологу виплачують заробітну плату, встановлену відповідно до займаної посади.

Посада практичного психолога згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, належить до педагогічних, тому на працівника поширюються умови оплати праці, визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Під час встановлення працівникові ставки заробітної плати в оздоровчому закладі враховують кваліфікаційну категорію за посадою практичного психолога.

Для працівників оздоровчих таборів установлюють шестиденний робочий тиждень згідно з графіком, затвердженим керівником табору з урахуванням вимог законодавства про працю.

Дізнайтеся також:

Олена Морева, експерт з питань оплати праці та планування, Дніпропетровськ

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вивчаємо фізіологічну готовність дитини до школи

Готовність дитини до школи — глибоке та комплексне поняття, яке охоплює різні види показників, зокрема й функціональну готовність. Аби визначити її, слід скористатися спеціальними методиками. Про них — детально у статті
19387

Медитація: піклуємося про своє ментальне здоров’я

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
1551

Консультування батьків: чиї проблеми розв’язуємо насамперед

Проблеми дітей — це водночас проблеми й батьків. Однак не кожен батько чи мати можуть бути спокійними й урівноваженими під час обговорення проблем своєї дитини. У разі виникнення таких ситуацій практичний психолог працює з подвійним колом проблем. Відповідно постає запитання: чиї проблеми фахівець має розв’язувати насамперед?
6044