Як обмежити час, який діти проводять перед телевізором

1835

Запитання

У родині двоє дітей різного віку: дівчатка 4-х та 11-ти років. Вони обидві полюбляють дивитися телевізор. Однак молодша, окрім того, що дивиться «свої» мультики, ще й «підглядає» за телевподобаннями старшої сестри. Тож біля телевізора вона проводить значно більше часу, ніж сестра. Як обмежити перегляд телепередач для молодшої дівчинки, не посилюючи при цьому змагальних мотивів між сестрами?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Часто обмеження батьками тривалості перегляду телепередач викликає в дітей обурення, незгоду, плач. Аби цього не сталося, потрібно завчасно домовитися з дітьми про те, скільки часу впродовж дня та тижня вони можуть витрачати на це заняття. Доцільно також узгодити список мультфільмів та телепередач, які діти можуть переглядати в той чи той день.

Дітям дошкільного віку рекомендують дивитися телевізор не довше 30 хв на день і ліпше ділити цей час на дві частини.

Якщо ліміт перевищено, слід зробити перерву. Наприклад, відволікти дитину іншими справами, щоб наступного дня не вмикати телевізор зовсім. Або ж нагадати їй про раніше встановлене правило, за якого перевищення часу, проведеного за переглядом телевізора, зумовлює скорочення його перегляду наступного дня або збільшення кількості певних завдань, до яких у дитини немає достатньої мотивації.

Якщо в сім’ї кілька дітей різного віку, доволі поширеним явищем є суперечки щодо того, хто та як довго дивитиметься телевізор. Уникнути капризування молодшої дитини з того приводу, що старша більше часу проводить перед телевізором, можливо. Варто так упорядкувати розклад дня дітей, аби час, відведений для перегляду телепередач старшої дитини, збігався з прогулянкою, заняттями в гуртку, денним сном молодшої. А у вихідні замість перегляду телевізора значно ліпше планувати активні форми проведення часу за участю всіх членів родини.

Дуже важливою в цій ситуації є позиція батьків. Щоб уникнути невдоволення з боку меншої дитини, батьки мають встановити вдома чіткі правила перегляду телевізора й пояснити, чому ці правила для дітей різного віку неоднакові. Відповідно, старшу дитину батьки мають попросити не вихвалятися перед молодшими сестричкою чи братиком своїми привілеями, інакше їх обох чекатиме адекватне до ситуації покарання. Визначене покарання обов’язково має бути конкретизованим та відповідати особливостям поведінки кожного з дітей.

Як обмежити час, який діти проводять перед телевізоромСкачайте рекомендації для батьків:

Марина Романюк, практичний психолог, Київ

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
18887

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
11752

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як розмовляти про війну та смерть з дітьми дошкільного віку. Також розглянемо, як війна впливає на психоемоційний стан дітей. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми та батьками
624