Скільки штатних одиниць вихователів у двогруповому дошкільному закладі

9002

Запитання

Двогруповий дошкільний навчальний заклад працює з 9-годинним режимом роботи за 5-денного робочого тижня. Згідно з Типовими штатними нормативами дошкільних закладів за такого режиму роботи кількість штатних одиниць вихователів з розрахунку на одну групу становить 1,55 (на дві групи — 3,10 штатних одиниць). Проте централізована бухгалтерія вважає, що у штатному розписі має бути 2,5 штатних одиниць вихователів, оскільки у одно- та двогрупових дошкільних навчальних закладах завідувач має відпрацьовувати з дітьми у групі 3 години на день, тобто виконувати роботу 0,6 штатної одиниці посади вихователя. Чи правильно це?

Відповідь

Приміткою 3 до пункту 11 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти установлено, що до посадових окладів завідуючих дошкільними навчальними закладами з одною-двома групами (крім закладів (груп) з цілодобовим перебуванням дітей) включено оплату за ведення виховної роботи з дітьми в групі протягом 3 год./день.

Аналогічна норма виписана у пункті 4 Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів.

Посаду вихователя вводять у штати дошкільних закладів з розрахунку на одну групу залежно від режиму їх роботи.

У закладах, які працюють 5 днів на тиждень з 9-годинним режимом дня, передбачено 1,55 штатної одиниці посади вихователя на одну групу.

Наказом Міністерства освіти СРСР «Про затвердження Типових штатів дошкільних закладів» від 31.12.1971 № 103, який втратив чинність згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про втрату чинності деяких наказів» від 05.07.2012 № 784, передбачалося під час визначення кількості посад вихователів враховувати, що до посадових окладів завідувачів дитячими садками, яслами-садками з одною-двома групами включено оплату за ведення виховної роботи з дітьми в групі протягом 3 год./день.

Але Типовими штатними нормативами, що введені в дію з 01.01.2011, таких обмежень не встановлено. Передбачено лише, що у штатні одиниці вихователів враховано час для передачі зміни вихователями (20 хв. кожного дня).

Отже, введення до штатного розпису двогрупового дошкільного навчального закладу 3,10 штатної одиниці посади вихователя є цілком правомірним.

Однак при складанні графіка роботи та встановленні відповідно до нього педагогічного навантаження конкретному вихователеві доцільно виходити з фактичного часу роботи з урахуванням того, що завідувач дошкільного закладу має відпрацювати щодня по 3 години у групі з дітьми, а на передачу зміни відводиться 20 хв. (або 0,33 год.) кожного дня.

З відповіді Антоніни КЛИМЕНКО,
начальника управління соціально-економічного захисту

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Вебінар ВМДЗ

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
50157

Як розподілити обов’язки між працівниками ЗДО й оформити наказ

Розуміти зону відповідальності вихователя-методиста, знати, до кого звернутися з приводу графіку роботи гуртків, а до кого – через несправність електроприладів – усе це необхідно для структурованої організації роботи ЗДО
27074

Сторож дитсадка у відпустці: як його замінити

У закладі дошкільної освіти працюють двоє сторожів. Під час відпустки вони категорично відмовляються працювати один за одного, тобто чергувати протягом 24 днів день у день. Хто має у такій ситуації працювати за сторожа і як здійснюється оплата?
19162

Діапазон тарифних розрядів асистента вихователя

Схему тарифних розрядів посад керівних та педагогічних працівників дитячих дошкільних навчальних закладів усіх типів і найменувань доповнено новою позицією: «Асистент вихователя дошкільного навчального закладу в інклюзивній групі»
21157

Як відбувається затвердження штатного розпису ДНЗ

Затвердження штатного розпису є обов’язковим, а його відсутність слід вважати порушенням вимог законодавства про працю, за яке роботодавець нестиме адміністративну відповідальність. Хто і як затверджує штатний розпис дошкільного закладу?
10592