Із запитання читача: «Що почитати, щоб дізнатися про настрої, вподобання та ставлення сучасного підлітка, аби зрозуміти, як з ним спілкуватися в школі?»
Відповідь
Є цікаве дослідження, результати якого презентували 22.11.2017 — всеукраїнське опитування «Українське “покоління Z”: цінності та орієнтири».
Подібні дослідження раніше провели на Балканах, у країнах Південного Кавказу й Центральної Азії. Україна — 16-та в цій серії.
Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
Які заходи провести психологу у школі для учнів та педагогів – дізнайтеся зі статті. Скористайтеся конспектами психолого-педагогічного семінару для батьків та заняття для молодших школярів