Коли можна відкрити інклюзивну групу

11198

Запитання

Якщо заклад дошкільної освіти відвідує одна дитина з особливими освітніми потребами, чи можна відкрити інклюзивну групу? Скільки штатних одиниць посади асистента вихователя ввести?

Відповідь

Так, інклюзивну групу можна відкрити за наявності однієї дитини з особливими освітніми потребами.

Інклюзивна освіта в ЗДО

Наповнюваність інклюзивної групи до 15 осіб, із них — 1-3 дитини з особливими освітніми потребами, зокрема з інвалідністю (п. 8 Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних начальних закладах, затв. наказом МОН від 06.02.2015 № 104/52).

Посаду асистента вихователя у штати вводять із розрахунку одна штатна одиниця на одну групу (п. 10 розділ ІІІ наказу МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» від 04.11.2010 № 1055).

Із відповіді Інни ЛУЦЕНКО,
наукового співробітника лабораторії проблем інклюзивної освіти
Інституту спеціальної педагогіки НАПН України

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила взаємин у колективі

Як працювати в колективі однодумців, які допомагають, цінують і підтримують одне одного? А ми вам розкажемо! Пропонуємо правила, як сформувати позитивний імідж серед колег і налагодити довірливі взаємини в колективі
13864

Як убезпечити заклад від вибухонебезпечних предметів і скласти алгоритм дій

Підказки в статті допоможуть керівнику закладу дошкільної освіти організувати роботу в дитсадку так, щоб уникнути враження мінами, вибухонебезпечними предметами та скласти правила поводження в надзвичайних ситуаціях
6226