Хто такий асистент дитини

9581

Запитання

Хто дає дозвіл асистентові дитини з особливими освітніми потребами супроводжувати її в дошкільному навчальному закладі? Що має робити асистент?

Відповідь

Інклюзивна освіта в ЗДО — 2018

Якщо дитина з особливими освітніми потребами має складні/комплексні порушення, то їй може надавати індивідуальний супровід асистент дитини. На цьому зауважено в листі МОН України «Щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах» від 12.10.2015 № 1/9-487.

Дозвіл асистентові дитині надає завідувач дошкільного закладу на підставі письмової заяви батьків (осіб, які їх замінюють).

Асистувати можуть і самі батьки.

Асистент дитини виконує свої функції в інклюзивній групі:

  • безплатно — на громадських засадах, з власної волі
  • платно — за кошти громадських організацій та інших джерел.

Особа, яка виконує функції асистента дитини:

  • проходить попередній та періодичні профілактичні медогляди
  • має оформлену особову медичну книжку встановленого зразка (зберігають у медичному кабінеті ДНЗ)
  • дотримується рекомендацій фахівців та виконує завдання, визначені індивідуальною програмою розвитку дитини.

Очевидно, що асистент дитини має брати на себе юридичну відповідальність на рівні працівників дошкільного закладу. Тому є підстави укладати дво-тристоронні цивільно-правові угоди.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8744

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5016