Чи зараховувати до стажу період відпустки без збереження зарплати

847
Автор
Досвід • 20 років у сфері трудового законодавства • понад 7 років на державній службі • член експертної ради журналу «Кадровик-01», член журі Всеукраїнської премії «Кадровик року» • лектор семінарів і вебінарів, курсів підвищення кваліфікації для кадровиків • автор сотень статей у журналі «Кадровик-01» та тисяч індивідуальних консультацій для клієнтів експертно-правової системи «Експертус Кадри»

Запитання

Чи можна на підставі наказу керівника закладу освіти зараховувати період перебування працівника у відпустці без збереження зарплати згідно зі статтею 26 Закону про відпустки до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку?

Відповідь

Детальний матеріал

Журнал «Практика управління закладом освіти»

Переглянути

Не радимо. Вичерпний перелік періодів, що враховують до стажу для щорічної основної відпустки, містить частина перша статті 9 Закону про відпустки. Вона не передбачає, що до стажу для щорічної основної відпустки можна зарахувати також інші періоди, що передбачають колдоговір чи трудовий договір, або за рішенням роботодавця. Також нова частина четверта статті 26 Закону про відпустки встановлює, що час перебування у відпустках без збереження зар­плати за згодою сторін не зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Чи можна на прохання працівника припинити щорічну відпустку

Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги (ч. 3 ст. 13 КЗпП). Тобто установа, яку не фінансують з держбюджету, може передбачити таку гарантію в колдоговорі. Водночас стаття 23 Закону про відпустки встановлює, що витрати, пов’язані з оплатою відпусток, передбачених статтями 6, 7, 8, 13, 14, 15, 15-1, 16, 18-1 і 19, 19-1 цього Закону, здійснюють за рахунок коштів установ, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізособи, в якої працюють за трудовим договором працівники.

Тому дні щорічної основної відпустки, які роботодавець нарахував за період, коли працівник після 24 грудня 2023 року перебував у відпустці без збереження зарплати на період дії воєнного стану, — це пільги, яких не передбачає законодавство. Водночас Держпраці не оштрафує роботодавця, який покращив умови трудових договорів працівників порівняно із законодавством.

 

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78510

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6520

Підбиваємо підсумки атестації педагогічних працівників

Підсумки атестації педагогічних працівників підбивають після того, як атестаційні комісії ухвалять відповідні рішення. З’ясуємо, як підбивають підсумки атестації, які документи оформлюють за її результатами
55038

Внутрішня система забезпечення якості освіти: два етапи розбудови

Питання внутрішньої системи забезпечення якості освіти не втрачає актуальності. Цей процес — постійний і потребує змін та удосконалення. Задля чого має функціонувати внутрішня система забезпечення якості освіти? Коротко про етапи її розбудови читайте у статті.
243

Особливості присвоєння педагогічних звань працівникам закладів загальної середньої освіти

За результатами атестації педагогічним працівникам закладів освіти присвоюють, зокрема, педагогічні звання. Розглянемо, які встановлено вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікації педагогічного працівника для присвоєння йому педагогічного звання
18449