Чи зараховувати до школи дитину, яка не досягла 6‑річного віку

2356
Автор
заступник начальника управління — начальник відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Запитання

Останнім часом почастішали випадки, коли батьки подають заяви про зарахування до першого класу дітей, яким станом на 01.09 ще не виповниться шість років. Чи можна зарахувати таких дітей? Адже відповідно до Закону про освіту початкова освіта здобувається, як правило, з шести років

Відповідь

Детальний матеріал

Журнал «Заступник директора школи»

Переглянути

Демотивованість учня: ознаки та рекомендації

Дійсно, початкову освіту, як правило, здобувають, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобувати початкову освіту цього самого навчального року (частина четверта статті 12 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII). При цьому вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою, має містити Типова освітня програма (абзац другий частини другої статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX, далі — Закон про повну середню освіту).

Типові освітні та навчальні програми для 1—2-х та 3—4-х класів закладів загальної середньої освіти затверджені наказом МОН від 12.08.2022 № 743. Зокрема, у Типовій освітній програмі для 1—2-го класу, розробленій під керівництвом Романа Шияна, визначено, що діти, яким на 1 вересня поточного навчального року не виповнилося шести років, можуть розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють. При цьому таким дітям має виповнитися шість років до 1 грудня поточного року. У Типовій освітній програмі для 1—2-го класу, розробленій під керівництвом Олександри Савченко, такої вимоги немає.

Відповідно до частини третьої статті 11 Закону про повну загальну середню освіту освітня програма закладу освіти, розроблена на основі типових освітніх програм, має відповідати структурі типової освітньої програми та визначеним нею вимогам до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою закладу освіти.

Отже, якщо заклад освіти розробив освітню програму на основі типової освітньої програми Романа Шияна, то до першого класу можна зарахувати дитину, якій станом на 01.09 виповнилося 5 років і 9 місяців.


Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16587

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38602

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5147

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
213842