Від дистанційки до 3D-друку: у Зеленодольську відкрили DIY-лабораторію для 1400 дітей

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У Зеленодольську відкрили першу STEM DIY-лабораторію для дітей з прифронтових громад

Як громада Дніпропетровщини відроджує освіту

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: липень 2025
   Скачати  

             

У місті Зеленодольськ на Дніпропетровщині відкрили першу в районі DIY-лабораторію з медіарумом для дітей. Простір облаштовано благодійним фондом savED за підтримки міжнародної компанії GEA.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Лабораторія працюватиме в Центрі активності громадян і стане місцем занять для понад 1400 учнів громади, які вже третій рік поспіль навчаються дистанційно через безпекову ситуацію.

DIY-лабораторія дозволить дітям працювати з 3D-друком, робототехнікою, програмуванням, лазерним гравіюванням та створенням фото- і відеопроєктів. Оснащення включає ноутбуки, 3D-принтери, лазерний станок, роботизовані пристрої та медіазону. Загальна вартість проєкту — понад 1,9 млн грн.

Від дистанційки до 3D-друку: у Зеленодольську відкрили DIY-лабораторію для 1400 дітей

«Діти мають потребу в практичній освіті та живому спілкуванні. Близько 28% учнів громади в опитуваннях висловлювали бажання займатися ІТ-технологіями та 3D-друком. Цей простір — відповідь на їхній запит», — розповіла фахівчиня Центру активності громадян Руслана Помогайбо.

Від початку повномасштабного вторгнення Зеленодольська громада зазнала численних обстрілів, зруйновано або пошкоджено всі освітні заклади, один повністю знищений. Саме тому нова лабораторія має стати осередком позашкільної освіти, що сприятиме соціалізації дітей та допомагатиме у подоланні освітніх втрат.

«Ми втілюємо такі проєкти там, де освітнє середовище постраждало найбільше. Після запуску першої лабораторії в Царичанці ми побачили великий інтерес та результати. Тепер діти Зеленодольська зможуть не лише навчатися, а й досліджувати, створювати та вірити в майбутнє», — наголосила співзасновниця savED Анна Пуцова.

STEM-простір також має на меті підтримати професійне самовизначення учнів. За словами гендиректора GEA в Україні Ярослава Ніцака, такі ініціативи формують фундамент для майбутньої кар’єри дітей навіть у найважчих умовах.

За матеріалами savED

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
79715

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
170451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді