Оновлені вимоги щодо медоглядів для освітян: що змінилося та хто має оплачувати

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Медичні огляди працівників закладів освіти: основні положення

Медичний огляд освітян

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

З 1 жовтня 2024 року набули чинності оновлені вимоги Міністерства охорони здоров’я щодо організації та проведення профілактичних медичних оглядів працівників закладів освіти.

Посадова інструкція вчителя: оновлена

Зокрема в МОЗ затвердили перелік категорій осіб, які мають проходити періодичний психіатричний огляд для виконання окремих видів діяльності. Серед змін — перевірка на предмет вживання психоактивних речовин.

Реакція освітян та дії омбудсмена

До Служби освітнього омбудсмена надходять численні звернення від керівників і педагогів щодо проходження медоглядів в умовах воєнного стану. Багато хто висловлює нерозуміння нових вимог. Деякі звертаються щодо примусового проходження медичного огляду за власні кошти.  

У зв’язку з цим омбудсмен двічі зверталася до МОЗ із запитом про детальне роз’яснення процедури, а також із пропозицією відтермінувати обов’язкові медогляди для педагогів, які працюють дистанційно. 

Окрім того, Служба звернулася до Державної служби України з питань праці для захисту трудових прав освітян у контексті психіатричних оглядів. З докладними відповідями можна ознайомитися в матеріалі Офісу освітнього омбудсмена. 

Ключові аспекти медоглядів

Освітній омбудсмен Надія Лещик наголосила, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 559 від 23.05.2001 року:

📌 Медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців (закладів освіти, підприємств або організацій).

📌 Витрати на огляди працівників бюджетних установ покриваються з коштів, передбачених у кошторисі закладу охорони здоров’я.

❗ Вимагати від педагогічних працівників оплачувати медичні огляди самостійно — незаконно.

Служба освітнього омбудсмена закликає керівників навчальних закладів і працівників освіти уважно ознайомитися з новими вимогами та у разі порушень звертатися до відповідних органів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
169321

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
72079

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8165

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді