МОН запрошує до обговорення оновленого порядку ведення ЄДЕБО

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН пропонує до громадського обговорення проєкту постанови КМУ «Про затвердження Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, порядок її ведення»

Порядок ведення ЄДЕБО

Посадова інструкція вчителя: оновлена

У Міністерстві освіти і науки ініціювали громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти та порядок її ведення».

Запропонований документ передбачає врегулювання діяльності Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) та визначає порядок її ведення. База міститиме такі реєстри:

  • Реєстр суб’єктів освітньої діяльності,
  • Реєстр здобувачів освіти,
  • Реєстр документів про освіту,
  • Реєстр сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання,
  • Реєстр студентських та учнівських квитків,
  • Реєстр педагогічних і науково-педагогічних працівників,
  • Реєстр сертифікатів педагогічних працівників. 

Документ регламентує роботу освітніх закладів та учасників освітнього процесу, що є суб’єктами освітньої діяльності.

Детальніше ознайомитися зі змістом проєкту Положення про ЄДЕБО можна в прикріпленому документі.  

Внесені зміни до статті 74 Закону України «Про освіту» відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти» передбачають нормативне регулювання ЄДЕБО. Зокрема, відповідальність за затвердження її положення та визначення адміністратора системи покладено на Кабінет Міністрів України.

Нині діяльність ЄДЕБО регулюється наказом МОН від 8 червня 2018 року № 620, зареєстрованим у Мін’юсті 5 жовтня 2018 року за № 1132/32584 (із подальшими змінами). Однак для забезпечення подальшої ефективної роботи системи необхідно оновити нормативно-правову базу шляхом ухвалення відповідної постанови уряду.

Коментарі, пропозиції та зауваження можна надсилати в довільній письмовій формі до 25 березня 2025 року на електронну адресу [email protected] або поштову адресу Міністерства освіти і науки України (Міністерство освіти і науки України (директорат цифрової трансформації), м. Київ, 01135, проспект Берестейський, 10).

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
30794

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33624

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5391

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
97241

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді