Поради від кіберполіції про те, як захистити себе в онлайн середовищі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Кіберполіція закликає захищати себе в кіберпросторі спільно з проєктом «Кібербезпека UA»

Рекомендації щодо кібербезпеки

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Наразі кіберпростір стає дедалі небезпечнішим, адже щодня зростає кількість атак, спрямованих на крадіжку даних та фінансових ресурсів. За даними міжнародних аналітичних центрів, у 2024 році зафіксовано значний сплеск фішингових атак і шахрайських схем, які загрожують як державним установам, так і звичайним користувачам.

Відповідно до результатів дослідження IBM X-Force, кількість кібератак із використанням викрадених або скомпрометованих облікових даних зросла на 71% порівнюючи з попереднім роком. Водночас 32% кіберінцидентів були пов’язані з витоком конфіденційної інформації, що вказує на зміну стратегії кіберзлочинців – замість шифрування файлів вони продають викрадені дані на чорному ринку.

Україна також потерпає від хвилі кіберзлочинності. З початку року Департамент кіберполіції опрацював тисячі звернень громадян, які постраждали від шахрайських схем або потребували консультацій щодо кібербезпеки. В умовах війни ризики ще більші – ворожі хакерські угруповання активно атакують не лише урядові системи, а й персональні акаунти українців.

Візьміть у роботу просвітницьку програму для учнів «Свідомий користувач медіапростору»

Саме тому фахівці кіберполіції України наголошують на важливості цифрової грамотності та базових правил безпеки:

  • Використовуйте складні паролі та двофакторну автентифікацію.
  • Будьте обережні з підозрілими листи та повідомленнями.
  • Не переходьте за невідомими посиланнями та не вводьте особисті дані на незнайомих сайтах.
  • Регулярно оновлюйте програмне забезпечення та встановлюйте антивірусні рішення.
  • У сучасних умовах питання кібербезпеки стає життєво необхідним. Щоб захистити свої дані та фінанси, кожен користувач має бути уважним і дотримуватися основних правил кібергігієни.

Окрім того, в рамках проєкту «Кібербезпека UA» було створено серію пізнавальних відео, що допоможуть користувачам інтернету захистити себе у кіберпросторі. 

За матеріалами Кіберполіції

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96933

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102341

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1275

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді