Бюджетна децентралізація та освітні видатки

У 2015 році освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становитиме 43 719,4 млн грн., субвенція на підготовку робітничих кадрів — 5 839,1 млн грн.

Учасники шостого регіонального круглого столу з питань бюджетної та податкової децентралізації обговорили механізми залучення і використання коштів на місцях, особливості нової тарифної політики, фінансування видатків на освіту та медицину, а також нововведення Податкового кодексу України.

Під час дискусії заступник директора департаменту економіки і фінансування Міністерства освіти і науки Ольга Щеглова повідомила про те, що у 2015 році освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становитиме 43 719,4 млн грн., субвенція на підготовку робітничих кадрів — 5 839,1 млн грн.

За даними Міністерства фінансів України, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд грн.

Експерти зазначили, що нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів.

Так, місцевим бюджетам надаватимуться такі нові види трансфертів як освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів та медична субвенція.

Зокрема, заступник директора департаменту економіки і фінансування Міністерства освіти і науки Ольга Щеглова зазначила, що освітня субвенція визначає нові фінансові можливості, що, в свою чергу, розширює повноваження органів місцевої влади, сприяє оптимізації мережі, передачі деяких навчальних закладів з державного бюджету на місцевий бюджет.

У цьому році освітня субвенція спрямовується на оплату поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів усіх ступенів, а субвенція на підготовку робітничих кадрів спрямовується на оплату поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів та закладів, що готують робітничі кадри за державним замовленням.

Кошти субвенції на підготовку робітних кадрів можуть спрямовуватися до інших державних та комунальних навчальних закладів, які надають послуги з підготовки робітних кадрів на умовах державного замовлення, в тому числі й до вищих начальних закладів.

Місцеві ради мають право додатково, понад обсяги субвенції, планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків навчальних закладів, визначених у статті 103 Бюджетного кодексу України, включаючи погашення бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства.

Ольга Щеглова також зазначила, що МОН звернулося з пропозицією до Міністерства фінансів щодо перерахування казначейською службою коштів субвенції двічі на місяць. Зараз кошти перераховуються до місцевих органів казначейською службою щодекадно.

Щодо видатків на харчування учнів, то вони теж можуть здійснюватися за рахунок коштів освітньої субвенції. ДНЗ фінансуються з місцевих бюджетів.

Міжшкільні навчально-виробничі комбінати, завданням яких є трудова підготовка учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також забезпечення профорієнтаційної підготовки фінансуються за рахунок годин вивчення трудового навчання, технологій, інформатики тощо.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді