Чи зарахують оцінки з закордонних шкіл в Україні?

У МОН надали роз’яснення щодо зарахування учням оцінок, які вони отримали в закордонній школі

Зарахування оцінок із закордонних шкіл в Україні

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Наразі батьків, чиї діти навчаються у закордонних школах, турбує питання: чи зарахують оцінки дітей в українських закладах? Саме тому в Міністерстві освіти і науки надали роз’яснення щодо цього. 

Іноді батьки скаржаться, що їхнім дітям не зараховують оцінки, отримані у закордонній школі.

Як повідомили в МОН, школам лише рекомендували враховувати оцінки, але не давали такого зобов’язання. Школи не зобов'язані враховувати оцінки, отримані учнями за кордоном. Але визначені критерії, коли їх можна зарахувати, а коли — ні.

Зокрема, перерахунок оцінок можливий, якщо збігаються навчальні предмети у навчальних планах української та закордонної школи. Наприклад, можна врахувати оцінки з математики, фізики, хімії, іноземної мови тощо.

Однак щоб врахувати результати з музики, фізичної культури та інших предметів школи, то потрібні результати навчання, отримані в закладах позашкільної освіти — для цього має бути рішення педагогічної ради.

В освітньому відомстві зауважили, що навчальні заклади можуть відмовити учневі у зарахуванні його оцінок із закордонної школи, якщо роки навчання в Україні та за кордоном не збігаються. Або коли зміст навчальної програми чи навчальні теми з певного предмета відрізняються.

Окрім того, у Міністерстві освіти і науки нагадали, що учень має надати в українську школу табель з оцінками, щоб йому зарахували результати навчання за кордоном. 

«Якщо потрібно врахувати результати навчання школяра за семестр / за рік із тих предметів, які є в обох навчальних планах української та закордонної шкіл учневі достатньо надати табель (свідоцтво) з оцінками», — акцентували в МОН. 

Під час повернення в Україну та зарахування до закладу освіти в Україні (якщо учень вибув чи не навчався в українській школі) потрібно, щоб довідка містила наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • дата та місце народження учня (учениці);
  • назва навчального закладу та період навчання учня в ньому;
  • клас навчання;
  • перелік предметів із зазначенням кількості навчальних годин, результати навчання (оцінки);
  • система оцінювання, яку використовують в закладі освіти, із зазначенням найвищого та найнижчого балів;
  • дата видачі, печатка та підпис керівника закладу освіти (за можливості).

Якщо ж школа відмовляється враховувати результати навчання у закордонній школі, і батьки незгодні з цим рішенням, у МОН радять звернутися до відповідного органу управління освіти, обласного департаменту освіти і науки, або надіслати письмове звернення до відомства [email protected].

Джерело: Дзеркало тижня

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Порушення академічної доброчесності в школі

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
26531

Як розробити стратегію розвитку закладу освіти

Розробити стратегію розвитку закладу — означає спроєктувати бажаний стан закладу освіти, що містить місію, цінності, основні принципи діяльності, цілі, візію та конкретні заходи з реалізації стратегії. Розбираємо цей документ у статті.
54538

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
52192

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба медіації допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
89

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді