Чи зарахують оцінки з закордонних шкіл в Україні?

У МОН надали роз’яснення щодо зарахування учням оцінок, які вони отримали в закордонній школі

Зарахування оцінок із закордонних шкіл в Україні

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Наразі батьків, чиї діти навчаються у закордонних школах, турбує питання: чи зарахують оцінки дітей в українських закладах? Саме тому в Міністерстві освіти і науки надали роз’яснення щодо цього. 

Іноді батьки скаржаться, що їхнім дітям не зараховують оцінки, отримані у закордонній школі.

Як повідомили в МОН, школам лише рекомендували враховувати оцінки, але не давали такого зобов’язання. Школи не зобов'язані враховувати оцінки, отримані учнями за кордоном. Але визначені критерії, коли їх можна зарахувати, а коли — ні.

Зокрема, перерахунок оцінок можливий, якщо збігаються навчальні предмети у навчальних планах української та закордонної школи. Наприклад, можна врахувати оцінки з математики, фізики, хімії, іноземної мови тощо.

Однак щоб врахувати результати з музики, фізичної культури та інших предметів школи, то потрібні результати навчання, отримані в закладах позашкільної освіти — для цього має бути рішення педагогічної ради.

В освітньому відомстві зауважили, що навчальні заклади можуть відмовити учневі у зарахуванні його оцінок із закордонної школи, якщо роки навчання в Україні та за кордоном не збігаються. Або коли зміст навчальної програми чи навчальні теми з певного предмета відрізняються.

Окрім того, у Міністерстві освіти і науки нагадали, що учень має надати в українську школу табель з оцінками, щоб йому зарахували результати навчання за кордоном. 

«Якщо потрібно врахувати результати навчання школяра за семестр / за рік із тих предметів, які є в обох навчальних планах української та закордонної шкіл учневі достатньо надати табель (свідоцтво) з оцінками», — акцентували в МОН. 

Під час повернення в Україну та зарахування до закладу освіти в Україні (якщо учень вибув чи не навчався в українській школі) потрібно, щоб довідка містила наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • дата та місце народження учня (учениці);
  • назва навчального закладу та період навчання учня в ньому;
  • клас навчання;
  • перелік предметів із зазначенням кількості навчальних годин, результати навчання (оцінки);
  • система оцінювання, яку використовують в закладі освіти, із зазначенням найвищого та найнижчого балів;
  • дата видачі, печатка та підпис керівника закладу освіти (за можливості).

Якщо ж школа відмовляється враховувати результати навчання у закордонній школі, і батьки незгодні з цим рішенням, у МОН радять звернутися до відповідного органу управління освіти, обласного департаменту освіти і науки, або надіслати письмове звернення до відомства [email protected].

Джерело: Дзеркало тижня

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Сертифікація вчителів у 2025 році: що варто знати

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А також коли буде проходити кожен етап сертифікації.
74634

«Щедрик» — українське диво

Скористайтеся запропонованим конспектом уроку, щоб розказати історію «Щедрика» школярам. Адже «Щедрик» — традиційна і безсмертна мелодія на Різдво. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича.
16406

Як у школі забезпечити протипожежний режим

Що має зробити коли керівник навчального закладу, коли вже призначив усіх відповідальних осіб? Визначитися з протипожежним режимом у закладі. Але що таке сам протипожежний режим і які труднощі на шляху до нього?
10638

Правила пожежної безпеки для закладів освіти

Що містять чинні Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України. Перегляньте низку корисних статей, скачайте зразки документів з пожежної безпеки закладу освіти
41099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді