Як проходить впровадження політики «Школа офлайн»?

Результати Школи офлайн: розвиток безпечних закладів освіти в регіонах України

Підземна школа у Запоріжжі

Співпраця з органами громадського самоврядування

У межах впровадження політики «Школа офлайн» у Запоріжжі нещодавно відкрили підземну школу. Ця школа одночасно є укриттям, яке гарантує безпеку, та сучасним освітнім простором, де діти зможуть повноцінно навчатися.

Для створення цього закладу було використано типовий проєкт ЮНІСЕФ, а також залучено кошти освітньої субвенції та співфінансування з місцевого бюджету. Підземна школа може вмістити 500 осіб, якщо навчання проходитиме в одну зміну та 1000 — у дві. 

Підземна школа розташована на глибині 7 метрів. Вона має 16 кабінетів з інтерактивними дошками і меблями, які відповідають різному віку дітей. 

Зокрема, для учнів з особливими освітніми потребами забезпечено підйомники та навігацію шрифтом Брайля. У школі також є зони для відпочинку, активних ігор та спортивний інвентар. Встановлено сучасні системи безпеки: вентиляцію, аварійне освітлення та пожежну сигналізацію.

Окрім того, у Запорізькій області відбувається будівництво ще 10 підземних шкіл, де зможуть навчатися понад 8000 учнів. Для цього держава виділила 500 млн грн субвенції та додаткові 545 млн грн як дотацію.

Також Кабінет Міністрів виділив понад 41 млн гривень для облаштування укриттів у навчальних закладах Харкова. Це стало можливим через е, що громади подавали спеціальні заявки через платформу DREAM. 

Уже пізніше комісія МОН обрала два заклади загальної середньої освіти в місті Харків, щоб надати фінансування для проєктів облаштування укриттів.

Впровадження політики «Школа офлайн» допомагає будувати та облаштовувати протирадіаційні укриття у школах прифронтових і прикордонних регіонів. Для цього уряд виділив 7,5 млрд грн. Ця ініціатива передбачає повернення близько 100 тис учнів до очного навчання в безпечних умовах

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: порядок проведення

Принаймні раз на п’ять років у закладі освіти проводять атестацію робочих місць. Така процедура покликана виявити несприятливі умови праці задля їх поліпшення та закріплення у колективному договорі
26127

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5078

Методрекомендації щодо внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі

Розроблені МОН спільно з ДСЯО методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти продовжують бути актуальними
4561

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді