Як проходить впровадження політики «Школа офлайн»?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Результати Школи офлайн: розвиток безпечних закладів освіти в регіонах України

Підземна школа у Запоріжжі

Співпраця з органами громадського самоврядування

У межах впровадження політики «Школа офлайн» у Запоріжжі нещодавно відкрили підземну школу. Ця школа одночасно є укриттям, яке гарантує безпеку, та сучасним освітнім простором, де діти зможуть повноцінно навчатися.

Для створення цього закладу було використано типовий проєкт ЮНІСЕФ, а також залучено кошти освітньої субвенції та співфінансування з місцевого бюджету. Підземна школа може вмістити 500 осіб, якщо навчання проходитиме в одну зміну та 1000 — у дві. 

Підземна школа розташована на глибині 7 метрів. Вона має 16 кабінетів з інтерактивними дошками і меблями, які відповідають різному віку дітей. 

Зокрема, для учнів з особливими освітніми потребами забезпечено підйомники та навігацію шрифтом Брайля. У школі також є зони для відпочинку, активних ігор та спортивний інвентар. Встановлено сучасні системи безпеки: вентиляцію, аварійне освітлення та пожежну сигналізацію.

Окрім того, у Запорізькій області відбувається будівництво ще 10 підземних шкіл, де зможуть навчатися понад 8000 учнів. Для цього держава виділила 500 млн грн субвенції та додаткові 545 млн грн як дотацію.

Також Кабінет Міністрів виділив понад 41 млн гривень для облаштування укриттів у навчальних закладах Харкова. Це стало можливим через е, що громади подавали спеціальні заявки через платформу DREAM. 

Уже пізніше комісія МОН обрала два заклади загальної середньої освіти в місті Харків, щоб надати фінансування для проєктів облаштування укриттів.

Впровадження політики «Школа офлайн» допомагає будувати та облаштовувати протирадіаційні укриття у школах прифронтових і прикордонних регіонів. Для цього уряд виділив 7,5 млрд грн. Ця ініціатива передбачає повернення близько 100 тис учнів до очного навчання в безпечних умовах

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47251

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
112

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159413

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31538

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді