В Україні обговорили напрями підтримки ментального здоров’я в освітньому середовищі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Відбувся форум «Стійкість людини — стійкість системи» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Підтримка ментального здоров’я

Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП

26 листопада міністр освіти і науки України Оксен Лісовий узяв участь у Форумі  «Стійкість людини — стійкість системи» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за участю першої леді Олени Зеленської, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Верещук, представників регіонів, громад, експертів, міжнародних партнерів і психологів.

Під час тематичної дискусійної панелі було обговорено деякі пріоритетні проєкти напряму ментального здоров’я МОН: 

  • Трансформація психологічної служби в системі освіти
  • Реалізація інтегрованого курсу «Уроки щастя» 
  • Упровадження тематик із психічного здоров’я безпосередньо в зміст освіти на всіх рівнях
  • Підготовка фахівців за напрямом Психологія і Військова психологія.

Насамперед, Форум ментального здоров’я — це триденний майданчик для обміну досвідом і напрацювання подальших рішень на шляху розбудови системи та послуг із ментального здоров’я в Україні під час війни та відновлення. 

Учасниками цього форуму є народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, експертної та наукової спільнот, закладів вищої освіти та неурядових організацій.

Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47198

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
111

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159367

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31534

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59526

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді