У Профспілці надіслали запит до Кабміну щодо затвердження надбавки всім освітянам

Освітяни проти дискримінації у оплаті праці

Надбавки педагогічним працівникам

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Нещодавно Президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямувала звернення до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України та Народних депутатів з приводу постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2024 № 1286 «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти». 

Цим документом встановлюється щомісячна доплата працівникам закладів загальної середньої освіти державної: з 1 січня 2025 р. — у розмірі 1300 гривень; з 1 вересня 2025 р. — у розмірі 2600 гривень.

Зокрема, у затвердженому Верховною Радою держбюджеті на 2025 рік передбачено окрему бюджетну програму «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти». 

Таким чином педагоги закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти не отримуватимуть матеріальної підтримки від держави, що є несправедливим. 

На сьогодні всі освітяни працюють в однакових умовах воєнного стану, спричиненого російською агресією, оголошення постійних тривог, вибухів та іншої загрози і небезпеки, виконуючи напружену, небезпечну та відповідальну роботу за збереження життя і здоров’я дітей.

Окрім того, сьогодні рівень оплати праці вихователів закладів дошкільної освіти є одним із найнижчих, ставки заробітної плати яких становлять від 6400 грн до 8500 грн. Найнижчий рівень оплати праці у керівників гуртків та інших педагогічних працівників закладів позашкільної освіти, ставки заробітної плати яких становлять від 6080 грн до 7450 грн.

Проте у бюджеті на 2025 рік є видатки на значне підвищення оплати праці державним службовцям.

Саме тому президія ЦК Профспілки розраховує на прийняття відповідних рішень щодо необхідності матеріальної підтримки з 1 січня 2025 року не лише тих педагогічних працівників, хто працює у закладах загальної середньої освіти, а й у всіх інших типах закладів і установ освіти. 

Це можливо внесенням змін у назву бюджетної Програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти», вилучивши з неї слова «загальної середньої» та належного збільшення видатків на цю мету в бюджеті на 2025 рік.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93072

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді