Конкурс для вчителів з нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування

МОН запрошує педагогів долучитися до Всеукраїнського конкурсу з нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування

Всесвітній День екологічного маркування

КОУЧИНГОВИЙ ПІДХІД : ВЕБІНАР

10 жовтня 2024 року — Всесвітній День екологічного маркування. До цієї дати по всьому світу організовуються різноманітні заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності щодо екологічного маркування, аби сприяти свідомому вибору споживачів і привертати увагу до виробників, які дотримуються стандартів справжньої екопродукції.

Таким заходом є і Всеукраїнський конкурс «Урок з екологічного маркування», започаткований у 2019 році ВГО «Жива планета» в партнерстві з Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України та Міністерством освіти та науки України.

До Конкурсу можуть долучитися педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів та гуртків за основним місцем роботи — громадяни України незалежно від освіти, набутого фаху, стажу і віку, які вчасно виконали конкурсне завдання і подали його опис на розгляд Конкурсної Комісії.

Для охочих взяти участь у Конкурсі автори проєкту підготували семінари. Перший вступний онлайн-семінар для вчителів «Екологічне маркування — Частина 1» відбувся 16 жовтня. 

Під час заходу були розглянуті такі теми:

  • про екологічне маркування;
  • стандарти й категорії продукції;
  • номінації Конкурсу та відзначення учасників, фіналістів і переможців;
  • умови конкурсу;
  • як підготувати та подати виконане конкурсне завдання;
  • джерела корисної інформації для виконання конкурсного завдання.

Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням.

Наступний семінар «Екологічне маркування — Частина 2» відбудеться 20 листопада.

Учасники цього семінару дізнаються про номінації, план і умови участі Конкурсу, надані інформація за темою та рекомендації щодо виконання конкурсного завдання. Всі запитання учасників будуть розглянуті та отримають відповіді.

Після заповнення Анкети учасник отримає у цій формі посилання на ZOOM, яке потрібно зберегти. Реєстрація обов’язкова та триває до 18 листопада.

Участь в семінарах є бажаною, але не обов’язковою для участі в Конкурсі.

Мета Всеукраїнського конкурсу:

  • підтримати творчу працю вчителів, популяризувати їх педагогічні здобутки із формування екологічної компетентності учнів на тему «Екологічне маркування»;
  • підвищити рівень поінформованості вчителів, учнів та їх батьків щодо значення екологічного маркування для сталого вибору продукції більш кращої для здоров’я і довкілля; 
  • сприяти реалізації Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період до 2025 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 443-р в частині що стосується формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва.

Зокрема, Конкурс сприятиме досягненню однієї з цілей державної екологічної політики «Формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва».

Вчителі, які стануть учасниками Конкурсу, мають активно залучати учнів до теми екологічного маркування. Реалізовані заходи повинні не лише поширювати знання про екологічне маркування, а й сприяти формуванню в учнів практичних навичок сталого споживання та екологічної відповідальності.

Преміальний фонд для переможців Конкурсу в розмірі 80 000 гривень забезпечує ВГО «Жива планета». Фіналісти отримають подарунки від партнерів Конкурсу. Всі учасники, які вчасно надали конкурсне завдання виконане у повному обсязі, отримують диплом учасника Конкурсу.

Окрім того, кращі роботи фіналістів та переможців Конкурсу опублікують у методичному посібнику «Урок екологічного маркування». Це видання заплановано до упорядкування на квітень 2025 року.

Положення про Конкурс, матеріали для виконання конкурсного завдання та вся інформація про перебіг Конкурсу розміщується на освітній платформі по реалізації наскрізної змістовної лінії освіти «Екологічна безпека та сталий розвиток» в розділі Урок з екологічного маркування.

Конкурсне завдання можна виконати до 15 грудня 2024 року. 

За матеріалами МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді