Скільки коштів необхідно для підвищення зарплат вчителям?

МОН розробило сценарії підвищення зарплат учителів: чи є на це гроші

Підвищення заробітної плати вчителям

У пошуках освітніх скарбів: квест для педагогів

Вчителі в Україні очікують на підвищення оплати праці. Однак посадовці заявляють про відсутність необхідних коштів.

Як повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, для підвищення зарплати всім працівникам освіти треба додатково 270 мільярдів гривень.

Зокрема він зауважив, що питання підвищення зарплат освітянам передбачено статтею 61 прикінцевих положень закону «Про освіту» та є правильним і справедливим. Але на це додаткових грошей на сьогодні у держави немає.

Проте очільник МОН акцентував, що в освітньому відомстві розробили кілька сценаріїв підвищення заробітних плат для вчителів, зокрема й поетапний. Для їхньої реалізації треба додатково хоча б 80 мільярдів гривень.

Водночас міністр роз’яснив, що на сьогодні видатки на зарплати освітянам фінансують за кошти донорів і партнерів.

«Щойно з'явиться можливість, я абсолютно впевнений, що вчителі будуть перші в черзі на підвищення їхніх соціальних стандартів, — наголосив Оксен Лісовий. 

Він також додав, що на сьогодні пріоритетом для міністерства та уряду є безпека дітей: усі ресурси спрямовують на забезпечення цієї потреби.

За словами міністра освіти, середня зарплата вчителя на сьогодні становить 12 тисяч гривень. Залежно від навантаження, вона може бути більшою або меншою.

Зі свого боку міністр фінансів України Роман Єрмоличев зазначив, що зарплати вчителів у 2025 році не зростуть через необхідність спрямування внутрішніх резервів на оборону країни. На зарплати вчителів на 2025 рік заклали близько 103 мільйонів гривень освітньої субвенції, що не відрізняється від суми на 2024 рік.

Джерело: Освіта24

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93083

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46275

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді