МАН створила відеокурс про математику для дітей і дорослих

Мала академія наук запустила інтерактивний відеокурс про математику для дітей і дорослих

Математичний онлайн-курс для дітей і дорослих

Проєктна діяльність учнів

Мала академія наук за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає інтерактивний відеокурс «Математика. Головоломки» для розвитку нестандартного мислення у дітей і дорослих поза шкільною програмою.

Курс складається з чотирьох модулів, які знайомлять із різними типами головоломок і математичними задачами різних рівнів складності — від математичних квестів до ілюзій, фокусів та парадоксів. Глядачі також дізнаються розгадки ребусів, а ще — способи ускладнити їх для ігор у групах. Завдання й головоломки можна розв’язувати безпосередньо під час перегляду відео.

Мета цього проєкту — розвиток математичних навичок у школярів у контексті подолання освітніх втрат в Україні. За даними міжнародного дослідження якості освіти PISA, 42% українських підлітків не досягають базового рівня математичної грамотності. Показники освітніх втрат через війну в Україні свідчать про загрози, які можуть впливати на подальший розвиток покоління загалом.

Окрім того, курс побудований на ідеї рекреаційної математики — галузі, яка розвантажує психіку й розвиває інтелектуальні здібності через цікаві, ігрові та творчі завдання. Контент особливо актуальний у воєнний час, коли школярі регулярно зазнають стресу та потребують додаткових інструментів для психологічної підтримки.

Відеокурс також можуть використовувати педагоги, які прагнуть зробити уроки інтерактивними. А також курс буде корисний школярам, їхнім батькам та будь-кому, хто хоче навчитися застосовувати нестандартне мислення в різних життєвих ситуаціях.

Доступ до курсу безоплатний. Перші два модулі уже можна переглядати на МАН платформі. Серед тих, хто протестує головоломки й задачі з першого модуля і поділиться цим у коментарях до випусків, МАН розіграє книжкові призи та математичний мерч.

Джерело: МОН

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93073

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді