У школах планують заборонити всі види запитів

МОН має намір заборонити всі види запитів до шкіл

Процес обробки запитів до школи

ВЕБІНАР: Команда реагування закладу освіти

У Міністерстві освіти і науки планують заборонити всі види запитів до шкіл.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, коментуючи необґрунтоване навантаження педагогів звітністю.

Як він акцентував, боротися з паперотворчістю допоможе цифровізація.

«Сьогодні кількість паперів, які генерує школа у відповідь на запити, набагато більша, ніж ми як міністерство собі уявляємо. Переважна більшість цих запитів не генерується міністерством. Вони генеруються абсолютно різними організаціями, від обласних депутатів до депутатів Верховної Ради. І школа, відповідно до закону «Про звернення громадян», як і всі державні установи, повинна відповідати на всі запити. Тому ми хочемо зупинити цей процес», — зауважив очільник МОН.

Він також наголосив, що МОН вже своїм наказом відмінило всі форми звітності, окрім двох (ЗНЗ-1 та форма про вчителів). 

«Їх також планують відмінити в кінці року, з введенням системи АІКОМ-2, у яку ми збираємо дані. Ми їх просто переведемо в цифровий формат, тобто школа буде заповнювати одну базу даних, звідки одразу буде витягуватись всі необхідна інформація», — повідомив Оксен Лісовий.

За інформацією ТСН

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93095

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді