Долучайтеся до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Всеукраїнський урок медіаграмотності: Фільтр і Суспільне повертаються з новим форматом

Всеукраїнський урок з медіаграмотності

Національно-патріотичне виховання в школі

Проєкт з медіаграмотності «Фільтр» та Суспільне Мовлення за підтримки ПРООН в Україні проведуть 7 листопада об 11:00 Всеукраїнський урок з медіаграмотності. На учасників чекатимуть зіркові гості, круті призи та інтерактивні завдання з історії, фактчекінгу та штучного інтелекту. 

Насамперед цей урок розраховано для школярів 5–11 класів, батьків і вчителів з усієї України.

Урок транслюватиметься на телеканалі «Суспільне Культура» та на YouTube-каналі «Перший».

Цьогорічний урок відбудеться у форматі командного квесту, під час якого п’ять підлітків віком 12-16 років виконуватимуть інтерактивні завдання разом із відомими зірковими гостями та експертами.

Серед гостей заходу:

  • Маша Єфросиніна, телеведуча і громадська діячка;
  • Владлен Мараєв, історик, автор і ведучий проєкту «Історія без міфів»;
  • Олександр Краковецький, експерт у галузі штучного інтелекту, засновник компаній, що працюють на основі ШІ, автор книги про штучний інтелект;
  • Альона Романюк, фактчекерка, авторка антифейкового проєкту «НотаЄнота».

Ведучим уроку буде Тімур Мірошниченко — телеведучий та коментатор Євробачення.

Тематика уроку охоплює найбільш актуальні питання сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і його виклики, протидію хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. Кожне завдання уроку проходитиме у форматі edutainment — навчання за допомогою гри.

Для того щоб позмагатися за головний приз — поїздку до одного з наймальовничіших міст України на зимові свята — потрібно сканувати QR-код в кінці уроку і пройти тест для перевірки знань. Клас, який зробить це найшвидше та дасть найбільше правильних відповідей — отримає головний приз.

Зокрема, ще один клас зможе отримати набір подарунків від партнерів уроку. Для цього потрібно:

  • Зробити спільне селфі, як усім класом дивитеся Національний урок медіаграмотності. 
  • Опублікувати це фото у соціальних мережах школи або на особистих сторінках (у Фейсбуці або Інстаграмі) та написати свої враження від уроку.
  • Поставити хештег #УрокМедіаграмотності2024  і не забути зробити сторінку публічною, аби можна було перевірити пост. 
  • Серед тих, хто опублікує фото з хештегом, випадковим чином буде розіграно набір крутих подарунків від партнерів.

Якщо буде оголошено тривогу, то організатори радять призупинити перегляд уроку та рекомендувати школярам подивитися його самостійно в записі на Youtube.

Всеукраїнський урок з медіаграмотності вже втретє об’єднує школярів, вчителів та батьків з усіх куточків України. Уперше «Фільтр» ініціював урок у лютому 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення. Тематика першого уроку була присвячена єдності українців у непрості часи.

Джерело: Фільтр

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47604

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
118

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159554

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31545

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59561

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді