У Міністерстві освіти і науки України планують впровадити зміни, які стосуватимуться перекваліфікації учителів. Над покращенням процедури професійного розвитку педагогів працюють три робочі групи. Вони напрацьовують зміни до постанови №800 «Про підвищення кваліфікації вчителів».
Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
«Ми не змінюємо правил, скоріше виправляємо закладені раніше помилки. Є орієнтир на зміну правил гри. Один з орієнтирів — гроші, які держава виділяє на підвищення кваліфікації вчителів, мають іти за вчителем», — зауважила посадовиця.
Усі нюанси оформлення наказів з кадрових питань, особових справ та особових карток. Усе про документи з атестації педагогів. Особливості кадрового документообігу під час воєнного стану
Як розповіла заступниця очільника МОН, таке вже пілотували під час вступу до вишів: частину грошей залежно від кількості балів діти отримували на свої умовні рахунки. І далі вони самі визначали, йдуть вони вчитись у приватний заклад і використовують грант та доплачують, або ж йдуть у державний заклад освіти.
«Тут модель та сама: вчитель, отримуючи ці гроші, сам визначатиме, куди йому йти на перекваліфікацію. Вчитель стає більш суб'єктним, більш активним, гнучкішим у виборі. А ми як держава маємо забезпечити, щоб те, що пропонується на ринку, відповідало певному рівню якості, і вчитель вибирав серед перевірених», — акцентувала Надія Кузьмичова.
Вона також наголосила, що треба створити реєстр провайдерів з певними стандартами якості. Це не означає, що це буде механізм ліцензування. Додаткова мета — це розвинути цей ринок якісних послуг.
За матеріалами РБК-Україна