Українських школярів навчатимуть розпізнавати симптоми інсульту

Навчаємо школярів розпізнавати симптоми інсульту: МОН підписало Меморандум з міжнародною програмою «Супергерої FAST»

Вміння розпізнавати симптоми інсульту

Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП

У жовтні 2024 напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом Міністерство освіти і науки України та міжнародна програма «Супергерої FAST» підписали Меморандум про співпрацю. 

Відтепер ще більше українських школярів і школярок зможуть навчитися розпізнавати перші симптоми інсульту та правильно діяти у критичній ситуації. Програму «FAST Heroes» схвалено Всесвітньою організацією інсульту та засновано міжнародною ініціативою «Angels», яка навчає лікарів протидіяти інсульту в усьому світі.

У період з 2021 року в Україні до програми долучилися понад 6500 вчителів початкової школи, які навчили вже понад 68 тисяч школярів. Основна аудиторія програми — діти 5–9 років, а мета — ознайомити малечу та їхні родини з ознаками інсульту й навчити викликати невідкладну медичну допомогу за номером 103.

Ця програма є безоплатною та до неї може долучитися кожна школа в Україні. Освітня програма пропонує методологічно ефективні готові уроки з яскравими персонажами, мультфільмами, іграми й інтерактивними завданнями для шкіл і родин.

Під час навчання з яскравими героями та мнемотехніками діти легко й ефективно засвоюють знання, а сама програма «Супергерої FAST» органічно вписується в «Соціальну і здоров'язбережувальну освітню галузь» Нової української школи (за новим Державним стандартом початкової освіти). Адже в її межах дітей навчаються не тільки дбати про здоров'я, а й розвивають їхні навички критичного мислення та відповідальності. Освітяни, які реалізують програму у своїх класах, мають можливість отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на Національній платформі EdWay.

Для того щоб отримати всі необхідні навчальні матеріали, потрібно зареєструвати школу та клас на сайті

«Ми раді підтримати освітню ініціативу, яка надає дітям важливі знання і навички, що будуть корисними впродовж усього життя. Упевнений, що такі програми, як «Супергерої FAST», допоможуть нам виховати здорове та освічене покоління, яке матиме змогу допомагати іншим та в разі потреби швидко зреагувати та врятувати життя людини», — зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Окрім того, міжнародна освітня програма «Супергерої FAST» працює вже в понад 20 країнах та за майже 4 роки залучила пів мільйона дітей у світі. Глобальна мета програми — навчити 1 мільйон дітей розпізнавати симптоми інсульту та вміти викликати швидку.

У абревіатурі FAST зашифровані найпоширеніші симптоми інсульту: 

  • FACE (обличчя) — половина обличчя починає перекошуватися, людина не може усміхнутися.
  • ARMS (руки) — рука стає слабкою та падає.
  • SPEECH (мовлення) — плутанина з вимовою та розумінням слів.
  • TIME (час) — якщо є перші ознаки інсульту, треба терміново викликати швидку. Людина має отримати професійну медичну допомогу в лікарні не пізніше ніж через 4,5 години.

«Програма «Супергерої FAST» розроблена саме для дітей початкової школи, оскільки це той вік, коли вони багато часу проводять зі своїми дідусями й бабусями. Ми дуже раді, що українські школи так активно долучилися до цієї важливої ініціативи. Ми були вражені неймовірними результатами українських учнів та вчителів. А історії врятованих завдяки програмі своїх бабусь і дідусів говорять набагато більше, ніж цифри», — зауважив керівник ініціативи «Angels» в Європі та лідер проєкту «Супергерої FAST» Ян Ван дер Мерве. 

За матеріалами МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92561

Що таке інституційний аудит

Щоб уявити, які процедури відбуватимуться за інституційного аудиту та які документи складатимуть, — огляньмо основні терміни цього заходу перевірки закладу освіти
11194

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
559

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді